‚Nastal čas, aby přišel někdo nový.‘ Jermanová nebude obhajovat funkci krajské předsedkyně ANO

Bývalá středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová nebude na květnovém krajském sněmu ANO obhajovat funkci předsedkyně středočeské organizace. Téměř po osmi letech podle ní nastal čas na změnu. O zvolení do Poslanecké sněmovny ale chce usilovat, řekla v pondělí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslava Pokorná Jermanová | Foto: Říhová Michaela | Zdroj: ČTK

„Jsem dlouhou dobu předsedkyní a nastal čas, aby přišel někdo nový,“ uvedla Pokorná Jermanová. Ucházet se nebude ani o funkci krajské místopředsedkyně. Poukázala na to, že obhájila křeslo oblastní předsedkyně v Benešově a je stále celostátní místopředsedkyní ANO. Kromě toho působí i jako krajská a benešovská zastupitelka.

Policie obvinila jednoho člověka kvůli externím smlouvám Středočeského kraje z časů Jermanové

Číst článek

Středočeský sněm ANO se má konat koncem května. Kromě volby nového předsedy bude mít na programu složení kandidátky do sněmovních voleb. Jaká by mohla být její pozice na kandidátce, Pokorná Jermanová nechtěla spekulovat. „Pořadí sestavuje krajský sněm, takže na tohle nedokážu odpovědět,“ dodala.

V minulosti už ve sněmovně působila, byla i v jejím vedení. Po sněmovních volbách v roce 2017 se kvůli práci v krajském zastupitelstvu poslaneckého mandátu vzdala.

Pokorné Jermanové se v loňských krajských volbách nepodařilo obhájit hejtmanské křeslo. Krajskou vládu ANO a ČSSD podporovanou komunisty vystřídala koalice STAN, ODS, Pirátů a Spojenců a hejtmankou se stala Petra Pecková (STAN).

Pokorná Jermanová krátce po volbách oznámila, že bude na mateřské dovolené se svou dcerou a kromě působení v krajské opozici chce dál pracovat pro hnutí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme