Jazzová sekce připravila pro Zemana oslavu. Přišla i Vesecká či Kavan

Jazzmeni a politici si dnes připomínají desáté výročí neúspěšné prezidentské volby Miloše Zemana. Večírek, na kterém se sešla zhruba stovka Zemanových přátel a bývalých kolegů z dob jeho působení v čele vlády, pořádala ve svém sídle v Praze na Malé Straně Jazzová sekce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítěz první přímé prezidentské volby Miloš Zeman a šéf Jazzové sekce Karel Srp v sídle Jazzové sekce v Praze na Malé Straně | Zdroj: ČTK

Miloš Zeman byl posledním z hostů, kteří na oslavu do sídla Jazzové sekce dorazili. Přijel kolem šesté hodiny. Jinak všichni byli z bezpečnostních důvodů na místě už krátce po páté.

„Je to vzpomínka na to, že je to deset let, co ho zradila jeho strana. My nejsme v žádné politické straně a lidsky je nám to prostě protivné, takto bychom se nezachovali. Před deseti lety jsme tady chtěli, aby byl prezidentem, nestal se, teď si to znovu připomeneme. Výsledek je naštěstí jiný,“ vysvětlil předseda Jazzové sekce Karel Srp, proč se dnes akce s jazzem, pivem, vínem a gulášem koná.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočila redaktorka Věra Masopustová

V sídle Jazzové sekce se tak sešla zhruba stovka hostů, příznivců Miloše Zemana. K těm nejznámějším patřil třiadevadesátiletý Čestmír Císař. Významný politik Pražského jara a také první prezidentský kandidát po sametové revoluci, který se kandidatury vzdal ve prospěch Václava Havla.

Císař prohlásil, že Zemanovi prý všichni přejí to nejlepší. „A hlavně, aby se mu podařilo napravit pověst Pražského hradu, který do teď valnou pověst neměl,“ řekl se Císař.

Ze známých tváří byl na oslavě například i spisovatel a muzikolog Zdeněk Mahler či bývalí ministři Zemanovy vlády Jan Kavan, Jaromír Schling nebo Miloš Kužvart.

Mezi přítomnými byla i bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká, která se uchází o post zástupkyně ombudsmana, nebo šéf pražského městského soudu Jan Sváček, kterého Václav Klaus neúspěšně navrhoval na místo ústavního soudce.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme