Je ministr Palas terčem diskreditace?

Mezi senátory koluje údajná kopie vázacího aktu, podle kterého současný ministr zemědělství Jaroslav Palas spolupracoval se sovětskou tajnou službou. Mluvčí ministerstva zemědělství Martin Severa tvrdí, že jde o jasný falzifikát a sám ministr celou záležitost považuje za pokus o destabilizaci vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zemědělství Jaroslav Palas | Foto: Ministerstvo zemědělství ČR

Někteří čeští senátoři dostali kopii údajného dokumentu, která naznačuje, že současný ministr zemědělství Jaroslav Palas měl spolupracovat se sovětskou tajnou službou. Jde o údajnou kopii vázacího aktu, který prý Palas v minulosti podepsal.

Mluvčí ministerstva zemědělství Martin Severa ale tvrdí, že jde o jasný falzifikát a sám ministr celou záležitost považuje za pokus o destabilizaci vlády.

"Není to první dokument tohoto druhu. Já jsem ten první dokument předal příslušným orgánům k prošetření. Rovněž tento případ postoupím formou trestního oznámení. Budu informovat premiéra a požádám, aby se vláda na svém zasedání touto problematikou zabývala," řekl Českému rozhlasu Palas. Podle něho za celou záležitostí stojí odvolané vedení podniku Lesy České republiky, jehož činnost prý prošetřuje jak policie tak Nejvyšší kontrolní úřad. Ten by měl výsledky svého šetření zveřejnit příští týden. Reakci bývalých šéfů této společnosti se zatím Radiožurnálu nepodařilo sehnat.

Skutečnost, že senátoři do svých schránek údajnou kopii vázacího aktu mezi KGB a ministrem Palasem dostali, potvrdil předseda ústavněprávního výboru Senátu a senátor za ODS Jaroslav Kubera. Podle něj nelze celou kauzu zatím dost dobře komentovat, protože se zatím neví, jaká je pravda: "Může to být pravda ale také naopak, může to být podvrh sloužící k diskreditaci ministra - a bylo by neseriozní bez znalosti dalších podkladů věc nějak zásadně komentovat. Pokud je to pravda, tak je to nepotěšitelné, pokud to pravda není, tak je to ještě více nepotěšitelné, protože to znamená, že omezovat imunitu je tristní, pokud takovéto podvrhy v České republice fungují."

Milan Kopp, David Vandrovec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme