Je plný školáckých chyb, odmítá audit dotační úřad ROP Severozápad

Vedení dotačního úřadu ROP Severozápad zpochybnilo výsledky auditu firmy Deloitte, který ve všech 35 projektech Regionálního operačního programu Severozápad našel chyby. Projekty v Karlovarském a Ústeckém kraji kvůli tomu mohou přijít o evropské dotace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finance | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Ředitel dotačního úřadu Pavel Markvart potvrdil, že auditoři našli chyby u všech projektů. Zpochybnil ala kvalitu samotného auditu od firmy Deloitte, který je prý plný školáckých chyb:

„Důvodem, proč nalezli chyby, je to, že si vzali dokumentaci k jiné výzvě, než k jaké výzvě ten projekt patřil.“

Náměstek ministra financí Jan Gregor potvrdil, že o kvalitě auditu a jeho nálezech bude ještě ministerstvo s auditorskou firmou i vedením dotačního úřadu jednat:

„Probíhají jednání k jednotlivým nálezům a doporučením. Mohu potvrdit pouze, že máme termín z Evropské komise, aby tato zpráva byla zfinalizována do 18. května.“

Audit ministerstva našel chyby v projektech Regionální rady Severozápad

Číst článek

Firma Deloitte nemůže situaci komentovat, protože je vázána mlčenlivostí.

Evropská komise si kontrolu vyžádala loni. K nejproblémovějším patří opravy muzea v Ústí nad Labem za zhruba 400 milionů korun nebo oživení městských sadů v krajském městě. To stálo 83 milionů a platby z Bruselu jsou zatím pozastavené. Auditoři se zaměřili třeba i na výstavbu nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani, žatecký chrám chmele a piva a další projekty.

Gabriela Hauptvogelová, Zbyněk Zykmund, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme