‚Je pro všechny důstojné jednání ukončit.‘ O penzijní reformě se bude hlasovat nejpozději v 18 hodin

Úvodní sněmovní debata ke sporné vládní reformě penzí skončí ve čtvrtek nejpozději v 18.00. Rozhodla o tom dopoledne Sněmovna, když na návrh koaliční většiny stanovila hodinu pro hlasování. Zástupci opozičních hnutí ANO a SPD se proti postupu vládního tábora ohradili. V tu dobu chtělo v řádné diskusi vystoupit ještě 27 opozičních poslanců.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš při jednání v Poslanecké sněmovně ČR

Úvodní sněmovní debata ke sporné vládní reformě penzí skončí ve čtvrtek nejpozději v 18.00 | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

První čtení důchodové novely trvá na mimořádné schůzi svolané z koaličního podnětu třetí den. Dosud vyplnilo více než 25 hodin čistého času.

Sněmovna ráno obnovila úvodní debatu o důchodové reformě, přihlásilo se 38 opozičních poslanců

Číst článek

Předseda poslanců ODS Marek Benda, jenž návrh na pevné hlasování podal, uvedl, že pokládá dosavadní diskusi za mimořádně kultivovanou a normální. „Přesto jsme třetí den v tomto jednání a myslím si, že je pro všechny důstojné, abychom jednání v nějaký čas ukončili,“ řekl.

Naopak předsedkyně klubu ANO Alena Schillerová označila koaliční návrh a verdikt Sněmovny za zbytečný právě i kvůli tomu, že jednání postupuje podle pravidel.

„Proč jste museli opět vycenit zuby a opět ukázat tu sílu a utnout debatu v prvním čtení? Nerozumím tomu,“ uvedla. Předseda poslanců SPD Radim Fiala se obává toho, že do budoucna se bude prostor pro opoziční vystoupení dál zkracovat.

Na závěr prvního čtení bude důchodová novela čelit opozičnímu návrhu na zamítnutí v úvodním kole i návrhu na vrácení předlohy vládě k přepracování. Sněmovna ale s ohledem na vládní většinu opoziční snahy s největší pravděpodobností odmítne. Novela poté zamíří k projednání do výborů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme