Je skvělý zpěvák, pozvali ho do vídeňské opery, hájí Zeman vyznamenání pro Hůlku

Daniel Hůlka je skvělý zpěvák. Prezident má vyznamenávat osobnosti, které přinesly lidem buď práci, nebo radost. V rozhovoru pro časopis Týden to řekl Miloš Zeman. Hůlku pak přirovnal ke zpěvačce Lucii Bílé. Odmítl také kritiku, že na vyznamenání měla vliv Hůlkova podpora v prezidentské volbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpěvák Daniel Hůlka je dlouhodobým příznivcem Miloše Zemana. | Foto: Fotobanka Profimedia

Hůlka převzal z rukou prezidenta státní vyznamenání za zásluhy o stát v oblasti umění 28. října. A Hrad si za to vysloužil kritiku. Zeman však svoje rozhodnutí hájí.

„Je to skvělý zpěvák. Stejně tak, jako je skvělou zpěvačkou například Lucie Bílá, která minule také dostala vyznamenání,“ vysvětlil Zeman.

„Prezident má vyznamenávat lidi, kteří přinesli lidem buď práci, to jsou zaměstnavatelé, anebo radost. A to jsou umělci. Takže vedle Daniela Hůlky dostal z umělecké fronty vyznamenání Jan Kačer?“ dodal prezident.

Vyznamenání jako náramek přátelství. Zeman na Hradě ocenil již 40 svých kamarádů

Číst článek

Kritici často upozorňují, že Hůlka byl před prezidentskou volbou v roce 2013 jedním z podporovatelů Zemana. Český zpěvák se také dlouhodobě netají svými sympatiemi k současné hlavě státu. Před třemi lety navíc kandidoval za Stranu práv občanů – Zemanovci. Prezident ale kritiku odmítl.

„Zastáváte názor, že ten, kdo mě podporoval v prezidentské volbě, má být automaticky vyloučen ze seznamu vyznamenaných?“ otázal se nejprve Zeman.

„Pokud jsem správně informován, tak Daniel Hůlka dostal nedávno nabídku od Vídeňské státní opery, aby v ní hostoval. Je to skvělý operní - nikoli pouze muzikálový - zpěvák. A položte si otázku, kolik našich zpěváků může hostovat ve Vídeňské státní opeře,“ uzavřel prezident.

Prezident Miloš Zeman | Foto: Filip Jandourek

Hůlka ale není zdaleka jediným Zemanovým přítelem, kterého se prezident ve svém funkčním období rozhodl vyznamenat. Zeman letos otevřel již čtvrtou desítku lidí ze svého blízkého okolí, které právě 28. října ocenil.

Medaile Za zásluhy totiž za poslední tři roky dostalo hned několik jeho blízkých přátel, politických spojenců, podporovatelů v prezidentské volbě či sponzorů jeho kampaně.

Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme