Je to amatérské, kritizuje opatření na Hradu ředitelka Pražské informační služby

U vstupu na Pražský hrad se tvoří fronty turistů kvůli bezpečnostním kontrolám. Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka ale lidé ve frontách stojí maximálně 15 minut a to jen výjimečně. Ředitelka Pražské informační služby Nora Dolanská ale bezpečnostní opatření Hradu kritizuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fronty před vstupem na Pražský hrad byly o víkendu kratší | Foto: Radek Duchoň

„Určitá bezpečnostní opatření jsou dneska nutná. Ale to, jak to udělali na Hradě, to je amatérské. Měly by tam být jen profesionální a deset rámů, aby lidé nestáli ve frontě a mohli procházet, když chtějí,“ zdůraznila Dolanská.

Dlouhé fronty návštěvníků Pražského hradu můžou podle Dolanské negativně dopadnout na cestovní ruch v metropoli. Někteří turisté totiž do Prahy jezdí na jeden den a nechce se jim proto dlouho čekat jen u jedné památky.

Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka návštěvníci stojí ve frontě nejvýš čtvrt hodiny. Hrad kvůli tomu vypracoval statistiku čekacích dob u vstupu. „Vyčleníme pracovníky a poprosíme i přítomné bezpečnostní pracovníky o sledování celé situace. Ale především jde o pracovníky Pražského hradu, kteří se této věnují,“ řekl Ovčáček.

Hrad uzavřel pro vstup hlavní Matyášovu bránu, návštěvníci jí můžou jen vycházet. Vstoupit můžou přes kontrolu u boční brány. Dnes se otevře pro východ z areálu brána z Jižních zahrad Hradu na Hradčanské náměstí.

ČRo, Jana Klementová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme