Jeden bezdomovec zabil druhého. Od soudu dostal 17 let vězení

Na 17 let poslal v pondělí do vězení českobudějovický soud Andreje Medka za loňskou vraždu bezdomovce v Jindřichově Hradci. Čtyřiadvacetiletý obžalovaný umírajícího muže okradl přibližně o 5000 korun. Vražda se stala v objektu bývalého nákladového nádraží a policisté tělo bezdomovce objevili po dvou týdnech. Pondělní rozsudek není pravomocný. Státní zástupce i obhajoba se nevyjádřili, zda se odvolají.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezdomovec

Bezdomovec | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Pixabay

"Počkám na písemné vyhotovení rozsudku a pak se teprve rozhodnu, jak s věcí naložím. Ale soud fakticky rozhodl v souladu s naším návrhem, takže předpokládám spíš s tím, že odvolání nepodám," řekl státní zástupce Petr Dušek.

Obžalovaný se přiznal k tomu, že staršího bezdomovce napadl. Uvedl však, že nevěděl, že mu způsobil tak vážné zranění. Podle znalců bezdomovec zemřel na zhmoždění mozku, které vzniklo po úderech tupým předmětem na levý spánek.

'Kdo nepije, neumrzne.' Bezdomovcům pomáhají s přežitím v mrazech horký čaj a dvě deky

Číst článek

"Výpověď obžalovaného nelze hodnotit jako věrohodnou," uvedl předseda senátu soudu Ondřej Vítů. Podle něj výpověď nekoresponduje se zjištěním soudních znalců. Dodal, že obžalovaný navíc svá vyjádření rozvolňoval a v porovnání s výslechem u policie také postupně měnil.

Obžalovaný rovněž patřil do komunity jindřichohradeckých bezdomovců. Před soudem uvedl, že si svou oběť vybral kvůli penězům. Policisté po vrahovi bezdomovce několik měsíců pátrali. Nakonec obžalovaného zadrželi v polovině září. Muž je od té doby ve vazbě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme