Jeden mrtvý a mnoho raněných po srážce autobusu s auty

Hlavní tah mezi Hradcem Králové a Svitavami ochromila ráno tragická dopravní nehoda. U Ostřetína na Pardubicku se střetl dálkový autobus s osobním vozidlem. Havárie si vyžádala život jedné cestující a sedmnáct zraněných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

havarovaný autobus | Foto: Alexandra Mlejnková

Jak informuje mluvčí policie Hana Fojtíková, autobus se po střetu ocitl mimo vozovku v příkopě. "Došlo ke zranění dalších přibližně šestnácti osob, z toho dvě utrpěly těžká zranění. Převážně byli zranění cestující v autobuse," uvedla mluvčí. V autobuse zahynula jedna cestující, která při nárazu pravděpodobně vyletěla oknem. Zraněn byl také řidič autobusu jedoucího na lince z Hradce Králové do Olomouce.

Podle reportéra Českého rozhlasu, který je přímo na místě, bylo pravděpodobnou příčinou vážné havárie nebezpečné předjíždění řidičů Škody Fabia a dodávky Citroen Jumper. Na přímém rovném úseku obě auta během tohoto manévru vytlačila autobus ze silnice. Jen šťastnou shodou okolností autobus těsně minul silný strom, náraz do něj by byl podstatně tragičtější.

Na místě nehody zasahovalo několik sanitek, policie, pět hasičských vozů z Pardubic a Holic a vrtulník záchranné služby, kterého nakonec nebylo zapotřebí. Největším problémem bylo vyproštění jedné osoby, která skončila pod autobusem.

Silnice první třídy číslo 35 byla až do druhé hodiny odpoledne v obou směrech uzavřena. Policisté kvůli vyprošťování vraku autobusu odkláněli dopravu přes Vysokou u Holic.

Jaroslav Zvára, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme