Jeden mrtvý po přestřelce v Jiříkově

Jeden mrtvý a jeden těžce zraněný - to je výsledek přestřelky, která se odehrála v Jiříkově ve Šluknovském výběžku. Oba muži byli do Lužické nemocnice v Rumburku převezeni ve středu krátce po 19. hodině. Jednomu z nich už nemohli lékaři pomoci, druhý byl s průstřelem břicha operován a je podle sdělení lékařů ve stabilizovaném stavu. Jejich totožnost už policie zná. Policisté v této souvislosti zadrželi 42letého muže, který bude dnes obviněn z ublížení na zdraví s následkem smrti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiříkov - prostřelené okno | Foto: Radek Petrášek

Incident si vyžádal smrt jednadvacetiletého Roma z Nového Boru a o rok starší českolipský Rom byl těžce zraněn. Během krátké doby po jejich převezení do nemocnice byla její budova obklopena početnou skupinou Romů, kteří hlasitě vyjadřovali svůj nesouhlas a zármutek. Aby zabránila případným dalším incidentům, přivolaná policie včetně psovodů na několik hodin uzavřela prostor nemocnice.

Policisté v této souvislosti zadrželi 42letého muže, který bude dnes obviněn z ublížení na zdraví s následkem smrti. Podrobnosti sdělil Radiožurnálu tiskový mluvčí děčínské policie poručík Jiří Rolla. "Podezřelému hrozí trest odnětí svobody v rozsahu 5-12 let. Protože v okolí místa činu docházelo ke shromážďování většího počtu osob a k napadání stran zúčastněných v konfliktu, nasadila Policie České republiky k zajištění klidu a veřejného pořádku zhruba 70 policistů. Motiv násilného jednání je předmětem dalšího vyšetřování." Další okolnosti incidentu vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nechtěl sdělit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Rolla k přestřelce

Ve čtvrtek byla na místě činu jen výjezdová skupina techniků z kriminální policie. Čtyřtisícové městečko žije svým životem, jako by se nic nedělo a mnozí místní lidé ani nevědí, co se vlastně stalo.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Josef Suk, Jana Veselá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme