Jediný poslanec ODS za Ústecký kraj opustil stranu. Můžou za to podle něj dlouhodobé spory

Poslanec Radim Holeček ve středu ukončil své členství v ODS. Jediný zástupce strany za Ústecký kraj se tak rozhodl kvůli dlouhodobým sporům uvnitř ústecké organizace. Poslanecký mandát si ponechá, zůstane i členem klubu. Členem ODS byl od roku 2005.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec Radim Holeček | Foto: David Sedlecký, Creative Commons Attribution 4.0 International

Holeček řekl, že dlouhodobé spory uvnitř ústecké ODS vyvrcholily minulý týden na oblastním sněmu, který rozhodoval o nominacích na kandidátky pro podzimní volby do poslanecké sněmovny. Současný poslanec, ani jiný z jeho kolegů z místního sdružení centrum neuspěli.

"Byl jsem připraven ODS znovu pomoci získat hlasy voličů v našem strukturálně složitém regionu. Je ale zřejmé, že o moji pomoc již moji spolustraníci nestojí. Přestože animozitám některých mých stranických kolegů, zejména pak těch, kteří jsou nyní ve vedení oblasti, nerozumím, jsem přesvědčen, že svým odchodem mohu pomoci vytvořit prostor pro obnovení komunikace a spolupráce mezi znesvářenými tábory v ústecké ODS," řekl Holeček.

ODS se spojila se Soukromníky. Do voleb půjdou společně

Číst článek

Holeček patřil ke kritikům poměrů v ústecké ODS. Vadilo mu například, že zastupitelka ODS navrhla a sama hlasovala pro zvolení komunisty do čela ústeckého obvodu Střekov. Kritizoval také hromadné přechody členů strany mezi jednotlivými místními sdruženími krátce před sněmem.

Předseda ústecké ODS Libor Turek řekl, že oblastní sněm strany dal přednost v nominaci na kandidátku pro sněmovní volby podnikateli Jiřímu Drbalovi. Holečkova podpora byla menší. "Pokud si správně pamatuju, tak poslance Holečka podpořilo asi 10 delegátů, pana Drbala 45," řekl Turek. Spory uvnitř ODS podle něj nebyly nikterak výrazné. "Neříkám, že jsme byli úplní kamarádi, ale spory byly normální. To vždycky tak je, že se lidé kočkují," doplnil Turek.

Holeček, který vedl kandidátku ODS v podzimních volbách v roce 2013, si nechá poslanecký mandát. "Podpora voličů i počet preferenčních hlasů, které jsem získal ve složité situaci na podzim 2013, mě zavazují i bez stranické příslušnosti dále hájit zájmy občanů ústeckého kraje a mandát dokončit," doplnil Holeček. Zůstává i členem poslaneckého klubu ODS.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme