Jednání na Hradě pokračují schůzkou se zelenými

Se svými návrhy na východisko ze zablokované politické situace dnes seznámí prezidenta Václava Klause představitelé Strany zelených. Po jednání s lidovci, občanskými demokraty a včera i se sociálními demokraty tak pokračuje v pořadí čtvrté kolo konzultací hlavy státu s delegacemi všech pěti sněmovních stran.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Bursík | Zdroj: ČTK

Zelení považují od chvíle, kdy vystoupili z neúspěšného trojkoaličního projektu s ODS a KDU-ČSL, za nejčistší řešení předčasné volby. Především proto, jak říká jejich předseda Martin Bursík, že to přinese vládu, která dokáže realizovat potřebné reformy.

"A také připravit předsednictví v Evropské unii. To by nebyla ani vláda ČSSD a ODS, takzvaná velká koalice, ale ani vláda, kde by se podařilo třeba jednoho nebo dva poslance ukrást. To je ten důvod, proč podporujeme předčasné volby. S tím jdeme za panem prezidentem a budeme mluvit do větších podrobností," řekl Bursík.

Prezident Václav Klaus už včera naznačil předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi, že druhý pokus o sestavení vlády nedostane. V případě takové logiky by totiž podle prezidenta měla nárok na třetí pokus třetí nejúspěšnější strana voleb - tedy KSČM.

Milada Richterová, Blanka Černá, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme