Jednání o koalici v Pardubicích povede vítězná ČSSD

V Pardubicích vyhrála komunální volby sociální demokracie. Získala přes dvaadvacet procent hlasů. Těsně druhé je sdružení pro Pardubice a třetí skočila ODS. Lídr ČSSD Jindřich Tauber potvrdil, že je ochoten jednat se všemi stranami, které se do zastupitelstva dostaly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisková konference ČSSD. Předseda Bohuslav Sobotka (uprostřed) poděkoval během sčítání hlasů voličům za účast. | Foto: Tomáš Adamec

„Já i mí kolegové si sedneme ke stolu se všemi stranami, které se do zastupitelstva dostaly, a doufám, že dojde k rozumnému kompromisu. Těch variant je tam mnoho, určitě to nebudou vyjednávání rychlá,“ poznamenal Tauber.

ODS v Pardubicích propadla. Přišla o tři z osmi malých radnic i o magistrát. Zisk necelých šesnácti procent hlasů posunul občanské demokraty až na třetí místo. I lídr kandidátky Alexandr Krejčíř potvrdil, že koaliční jednání budou velice náročná.

„Naše třetí místo určitě není úspěchem. Při tomto zisku, jestli se nepletu, tak varianta sociální demokracie a ODS nevychází. Tam by musel být ještě někdo třetí. A ta varianta je ve hře určitě,“ řekl Krejčíř.

ak, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme