Jednání o 'Národní galerii bez Knížáka' skončilo bez výsledků

O dalším směřování Národní galerie jednal dnes tým na Ministerstvu kultury. Stále však není jasné, kdo by měl stát v čele Národní galerie a kdy současný šéf Milan Knížák galerii opustí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní galerie v Praze, Veletržní palác | Foto: Tomáš Vodňanský | Zdroj: Český rozhlas

Minulý týden mnohá média uvedla zprávu, že kontroverzní ředitel významné kulturní instituce po deseti letech odchází, ukázalo se ale, že teprve spolu s ministrem kultury Václavem Riedlbauchem svůj odchod plánuje.

Proto o dalším směřování Národní galerie bez Knížákova vedení jednal tým expertů na výtvarné umění. Schůzku svolalo ministerstvo kultury. Jak po jednání řekl Radiožurnálu ministr kultury Václav Riedlbauch, podoba a termín výběrového řízení zatím nemá konkrétní obrysy a vše je věcí dalších jednání.

Příští týden se podle něj tým sejde nad podobou výběrového řízení, v únoru by mohla být odtajněna první jména Knížkových nástupců.

Zatímco Milan Knížák chce Národní galerii opustit koncem příštího roku, až dokončí přípravu rekonstrukce Salmovského a Veletržního paláce, zprávy z ministerstva kultury naznačují, že stojí o dřívější Křižákův odchod. Výběrové řízení by mělo být vypsáno do poloviny roku.

Výběr nového nástupce by chtěl totiž současný ministr kultury Václav Riedlbauch ukončit do konce svého volebního období, tedy do června tohoto roku.

Michaela Vetešková, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme