Jednání o nástupci Motejla

Další jednání předznamenala ranní schůzka premiéra Miloše Zemana s předsedou pražského vrchního soudu Jaroslavem Burešem, o kterém se mluví jako o možném ministrovi spravedlnosti. Bureš tlumočil předsedovi vlády představy o reformě soudnictví i činnosti resortu při eventuálním účinkování ve funkci ministra. Informoval o tom mluvčí vrchního soudu Jan Fořt.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fořt bez upřesnění dodal, že Zeman vzal informaci na vědomí. Bureš je úznávaným odborníkem na občanské právo procesní, je jedním z autorů velké novely občanského soudního řádu, která začne platit příští rok. Před nástupem na ministerstvo si ale stanovil tři podmínky: volnou ruku v reformě soudnictví, nulové personální změny na ministerstvu a zaručený návrat do justice. Navíc by zřejmě mohl nastoupit do ministerské funkce až za tři měsíce poté, co se vzdá funkce soudce. Takový postup totiž předepisuje zákon.

Ministerstvo spravedlnosti řídí ode dneška vicepremiér Pavel Rychetský, ten ale zdůrazňuje, že jde jen o dočasné řešení, dokud nebude nalezen vhodný nástupce odstoupivšího ministra Otakara Motejla.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme