Jednání o odstranění vepřína v Letech skončilo bez jasného výsledku

Na odstranění vepřína v Letech u Písku by se měla finančně podílet i společnost AGPI, které velkovýkrmna patří. Myslí si to vládní zmocněnec pro lidská práva Svatopluk Karásek, který se se zástupci firmy sešel. Varianta výstavby nového areálu, kterou by hradil pouze stát, je podle něj nepřijatelná, protože výstavba nového vepřína přijde zhruba na 300 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vepřín v Letech | Zdroj: ČTK

Velkovýkrmna stojí na místě, kde byl za války sběrný tábor pro Romy a její zrušení nebo přemístění požadují už několik let představitelé některých romských organizací. Samá bolavá řešení, žádná jednoduchá řešení. Tak stručně charakterizoval schůzku vládní zmocněnec Svatopluk Karásek.

Spolu s generálním ředitelem AGPI Janem Čechem shodně označili dnešní setkání za první informační schůzku. Na setkání se podle Čecha nehovořilo o částkách za případný přesun vepřína ani o žádných termínech. Účastníci schůzky se shodli, že jednání budou pokračovat a jak Čech dodal, především by neměla být poškozena žádná ze stran, které se celé věci účastní.

Ivan Mls, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme