Jednání o regulaci hazardu provázely obstrukce a hádky Babiše s Kalouskem

Poslanci začali projednávat vládní návrh na regulaci hazardu a jeho zdanění. Před poslanci ho obhajoval ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Návrh zákona o hazardních hrách například omezuje počet automatů na určitém území a zakazuje hrací stroje v restauracích a barech. Jednání se neobešlo bez obstrukcí opoziční TOP 09.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna 16.7.2014, Andrej Babiš | Foto: Filip Jandourek

Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek se ujal slova krátce po půl čtvrté odpoledne a mluvil vcelku zhruba hodinu a půl. Občas si nechal přinést k řečnickému pultu od někoho ze spolustraníků sklenici vody.

Kalouska pak vystřídal jeho stranický kolega František Laudát a obsáhle citoval z odborné literatury. Do diskuse se pak ještě přihlásil poslanec Leoš Heger, taky z TOP 09. Na toho se ale nakonec nedostalo.

S takzvaným přednostním právem vystupování ho totiž předběhl znovu Miroslav Kalousek a mluvil až do 19. hodiny, kdy jednací den skončil.

Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš Kalouska v kuloárech nařkl, že chodí do sněmovny opilý. Ten to odmítl a oháněl se negativním lékařským testem na alkohol. Slovní přestřelky mezi oběma politiky jsou ve sněmovně téměř na denním pořádku.

Další obstrukce za týden

Poslanci se znovu sejdou příští středu a dá se čekat, že budou obstrukce pokračovat. Jednat se totiž má o zavedení elektronické evidence tržeb. Zatímco vláda si od ní slibuje omezení šedé ekonomiky, pravicová opozice evidenci zásadně odmítá s tím, že jen zkomplikuje život podnikatelům.

Dnes vystupovali s dlouhými projevy výhradně poslanci TOP 09, za týden je možné čekat podobná vystoupení i od zákonodárců opoziční ODS. Obě strany se už nechaly slyšet, že vládě nedovolí elektronickou evidenci tržeb prosadit a udělají všechno pro to, aby v tomto volebním období sněmovnou neprošla.

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme