Jednání odborářů a vedení ČT zatím bez dohody

Jednání odborářů z České televize se zástupci nového vedení tohoto veřejnoprávního média skončilo po půlnoci bez zjevné dohody. Účastníci po dvouapůlhodinové schůzce na Úřadě vlády uvedli, že rozhovory vítají jako první krok na cestě k řešení krize v ČT.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věra Valterová, která je nyní pověřena řízením veřejnoprávní televize, po jednání vyjádřila naději, že obě strany by tímto způsobem mohly postupně dospět ke „konstruktivnímu řešení“ situace v televizi, které by zaručilo, že ČT bude moci plnit své zákonné poslání.

Předseda Nezávislé odborové organizace Antonín Dekoj se pouze omezil na konstatování, že první rozhovory obou stran také vítá.

Čtyřkoaliční senátoři se na odpoledním jednání rozhodli vrátit novelu o České televizi sněmovně. V podobě, jak novelu Senátu předložila Poslanecká sněmovna, je pro čtyřkoaliční senátory nepřijatelná. Definitivní stanovisko bude známo po středečním jednání senátních výborů o novele a o pozměňovacích návrzích k ní. Pro přijetí novely bez úprav budou hlasovat senátoři ODS a ČSSD. Vedení ODS zároveň vyzvalo představitele všech parlamentních stran ke schůzce o způsobu volby prozatímního ředitele České televize. Politici by se podle ODS měli shodnout na postupu, jakým by měl být nový ředitel hledán a nakonec i zvolen. ODS hodlá podle předsedy poslaneckého klubu Vlastimila Tlustého na schůzce navrhnout, aby se sněmovna obrátila na specializovanou agenturu na hledání manažerů do „takovýchto krizových situací“. Termín schůzky však Tlustý neupřesnil.

Sociální demokraté nabídku ke schůzce vítají. Předseda jejich poslaneckého klubu Zdeněk Škromach však dodal, že představa ČSSD o způsobu výběru a volby prozatimního ředitele České televize je jiná.

O co budou odboráři usilovat, řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu v pořadu Otázka dne předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Richard Falbr. Jde zejména o beztrestnost stávkujících. Zároveň připustil, že nynější zastupující ředitelka České televize Věra Valterová je i pro stávkující vhodným protějškem k dialogu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme