Jednání v ČT ztroskotala - Paluska vykázán z ředitelny

Obě znesvářené strany v České televizi ani dnes nedospěli k žádné dohodě. Jejich přímé jednání se ani nekonalo. Představitelé stávkujících i vedení ČT sice na schůzku přišli, avšak její úvod poznamenal incident.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Někdejší ekonomický ředitel Ladislav Paluska, který včera za asistence odborářů převzal řízení televize, chtěl na schůzce navrhnout ustavení jakéhosi provozního výboru, který měl do doby jmenování prozatímního ředitele řídit Českou televizi Věra Valterová, kterou odstupující šéf televize Jiří Hodač pověřil jejím řízením, o tom s Paluskou jednat odmítla a s pomocí ochranky ho vykázala ze sekretariátu generálního ředitele. Poté odjela na jednání s odborovým předákem Richardem Falbrem.

Věra Valterová, pověřená řízením České televize a zástupce stávkujících zaměstnanců Antonín Dekoj se sešli na půdě Českomoravské konfederace odborových svazů. Schůzku inicioval odborový předák Richard Falbr, podle kterého jednání vyjasnilo, kdo má skutečné oprávnění k řízení televize a s jakými pravomocemi. Valterová má podle něj velmi široké pravomoci, ale nemá právo odvolávat řídící pracovníky na 1.stupni, tedy například Janu Bobošíkovou nebo Jindřícha Beznosku.

Valterová ale může zvážit přeřazení Jany Bobošíkové na jinou funkci. Odchod šéfky zpravodajství je totiž jedním z požadavků stávkujících zaměstnanců. Věra Valterová to připustila po jednání s Antonínem Dekojem. Schůzku znesvářených stran inicioval odborový předák Richard Falbr. Podobná setkání prý budou pokračovat.

Požadavky stávkujících zaměstnanců České televize se nemění. Hlavními důvody jejich protestu zůstává přítomnost Jany Bobošíkové a Jindřicha Beznosky na klíčových postech. Po jednání s pověřenou šéfkou televize Věrou Valterovou a zástupcem odborů Antonínem Dekojem to oznámil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Richard Falbr. Věra Valterová totiž nemůže odvolávat členy managementu. Na jednání nicméně potvrdila, že může zvážit další působení ředitelky zpravodajství.

Televizní odbory uznávají Věru Valterovou jako šéfku televize. Po schůzce znesvářených stran, která se uskutečnila na půdě Českomoravské konfederace odborových svazů, to řekl předák stávkujících Antonín Dekoj.

Krizový výbor zaměstnanců České televize požádal premiéra Miloše Zemana a šéfa Poslanecké sněmovny Václava Klause, aby kontrolu hospodaření mohl ve veřejnoprávní televizi provést Nejvyšší kontrolní úřad. Obávají se totiž, že televize je tunelována a forenzní audit by mohl být zmanipulovaný. Za stávkující to oznámil Martin Schmarz.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Dušan Valenta, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme