Jednatel Likérky Drak Čaniga do vazby nepůjde, rozhodl soud

Pavel Čaniga, který je v metanolové aféře obviněn z ohrožování zdraví závadnými potravinami, bude stíhán na svobodě. Okresní soud ve Zlíně vazbu pro jednatele Likérky Drak zamítl.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie přivádí  k Okresnímu soudu ve Zlíně jednatele Likérky Drak  Pavla Čanigu

Policie přivádí k Okresnímu soudu ve Zlíně jednatele Likérky Drak Pavla Čanigu | Zdroj: ČTK

Státní zástupce vazbu navrhoval proto, aby Čaniga nemařil trestní řízení. Soudce Pavel Houdek ale neshledal jediný důvod, proč by jednatel likérky měl být do vazby poslán.

Proti jeho rozhodnutí není možné odvolání. „Opravdu nezbývá než respektovat rozhodnutí soudu – nic proti němu nelze činit,“ potvrdil státní zástupce Jiří Zemek.

Obhájce Petr Dítě za svého klienta řekl, že zahájení trestního stíhání bylo předčasné.

"Nedovedu pochopit, jak je možné, že se ve skladě objevil nějaký alkohol, který je pančován s metanolem. Naprosto správně říkám, že když já vyrábím alkohol, tak bych musel být sebevrah, abych do lahví lil metanol s vinětou Likérky Drak. To prostě nemá logiku,“ řekl Dítě.

Čaniga po vyslechnutí verdiktu rychle prošel kolem novinářů, nastoupil do vozu svého obhájce a spolu s ním od budovy soudu spěšně odjel.

Policie zadržela 42letého Čanigu v úterý poté, co ve skladu společnosti Verdana, která je distributorem Likérky Drak, byly nalezeny lihoviny s 50 procenty metylalkoholu. Hrozí mu až 8 let vězení.

Distributora Roberta Sedlaříka policie stále hledá.

Andrea Kratinová, mta, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme