Výběr z médií: jednotná železniční jízdenka nebo mimořádné odměny pro zaměstnance nemocnic

Testovací provoz ukázal, že lidé mají zájem o jednotnou železniční jízdenku. Mf Dnes ale připomíná, že se nemusí vždy vyplatit. Regionální deník zase upozorňuje, že mimořádné odměny pro zdravotníky se týkají pouze zaměstnanců nemocnic a praktičtí lékaři tak nedostanou nic. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České dráhy

Jednotná jízdenka se cestujícím ale může prodražit, vypočítává se podle kilometrové vzdálenosti a chybějí v ní komerční nabídky dopravců. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mf Dnes

O jednotnou železniční jízdenku je zájem, v testovacím provozu na dvou tratích v Česku se jich prodalo už dva a půl tisíce informuje Mf Dnes. Ostrý provoz systému má začít na konci roku, teď funguje mezi Plzní a Mostem a Českou Lípou a Rumburkem.

Plaga slibuje, že od září se do školy půjde. ‚Bude to horký podzim,‘ obává se ekonom Münich

Číst článek

Jednotná jízdenka se cestujícím ale může prodražit, vypočítává se podle kilometrové vzdálenosti a chybějí v ní komerční nabídky dopravců. Kdo chce ušetřit, musí si koupit několik jízdenek od různých dopravců zároveň.

Deník

Praktičtí lékaři nedostanou mimořádné odměny určené pro zdravotníky. V sobotním vydání o tom píše Regionální Deník. Náhrady, které v pondělí schválila vláda, se týkají jenom zaměstnanců nemocnic a následné péče. Na dotaz Deníku, jestli peníze navíc dostanou i praktičtí lékaři, ministerstvo zdravotnictví Deníku do uzávěrky neodpovědělo.

Na odměnách bude podle Regionálního deníku zdravotníkům rozděleno 11,2 miliard korun. Už v červnu ministerstvo zdravotnictví už v červnu ocenilo zaměstnance záchranné služby.

Vojtěch Tomášek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme