Jelena z Kvildy neutratí. Ministr Brabec vyjednal jeho přesun do lánské obory

Jelen, který na začátku února v návštěvnickém centru u Kvildy na Prachaticku zranil turistu, pravděpodobně skončí v lánské oboře. Přesun jelena do výběhu v blízkosti prezidentského zámku vyjednal ministr životního prostředí Richard Brabec z hnutí ANO. Upozornil na to server iDnes.cz a ČTK to potvrdil mluvčí šumavského národního parku Jan Dvořák.

Tento článek je více než rok starý.

Vimperk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jelen (ilustrační foto)

Jelen (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Jelenovi kvůli napadení turisty hrozilo utracení, proti čemuž se zvedla vlna nevole, vznikla i petice. „Podmínky v lánské oboře jsou ideální. Počítáme s tím, že by se tam jelen mohl v horizontu několika týdnů a měsíců přesunout,“ uvedl Dvořák.

Jelen žije v návštěvnickém centru u Kvildy na Prachaticku. V areálu mohou lidé sledovat jelení zvěř z bezprostřední blízkosti, aniž by jim v tom bránily bariéry. Začátkem února jeden ze 13 jelenů, kteří v návštěvnickém centru žijí, zranil turistu. Nezpůsobil mu vážný úraz.

Správa šumavského národního parku nejprve uvažovala o usmrcení zvířete. Proti záměru záhy vznikla petice, kterou od středy do pátku podepsalo na 30 000 lidí. Šumavský park proto začal hledat řešení, kam zvíře umístit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme