Jelen v centru šumavského parku zranil člověka. Vedení výběh uzavřelo a zvíře zastřelí

V návštěvnickém centru šumavského národního parku na Kvildě došlo k incidentu, při kterém jelen zranil jednoho z turistů. Muže následně ošetřili lékaři. Vedení návštěvnického centra se rozhodlo zvíře ulovit. O události informoval Klatovský Deník.

Kvilda (Prachaticko) (Aktualizováno: 15:03 21. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jelen (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Podle Deníku k události došlo už přibližně před dvěma týdny, šumavský park o ní ale neinformoval.

Jelen údajně ztratil plachost a nechával se od návštěvníků hladit.

Turista, který byl zvířetem napaden, navštívil podle listu centrum společně s těhotnou manželkou a dětmi. Rodina se však k incidentu odmítla vyjádřit. Policie se jím nezabývá.

'Nechte jelena žít.' Lidé reagují na plán utratit zvíře, které zranilo turistu. Národní park hledá řešení

Číst článek

Že k události došlo, potvrdil mluvčí národního parku Šumava Jan Dvořák.

„Jelen se k návštěvníkovi přiblížil tak, že došlo ke kontaktu a návštěvník se bránil. Jelen mu způsobil několik modřin, muž byl ošetřen a byl v domácím léčení. Jsme s ním v neustálém kontaktu, záležitost řešíme,“ přiblížil Deníku mluvčí.

Dodal, že se zvíře bylo natolik ochočené, že se jeho jednání stalo nevyzpytatelným.

„Musí být uloven. Až bude odstraněn z výběhu, bude výběh pro veřejnost znovu otevřen. To by mělo být příští týden. Pak se budou řešit i další technická opatření, aby nedocházelo k osobnímu kontaktu mezi lidmi a zvířaty. Problém je v tom, že někteří návštěvníci jsou neukáznění. Vyhledávají kontakt se zvířetem, snaží se s ním mazlit, nerespektují ani takové základní pravidlo, že mají chodit pouze po vyznačené stezce a nechodit do porostů k jelenům,“ popsal ve středu listu Dvořák.

Už ve čtvrtek se o osud jelena začali zajímat lidé na sociálních sítítch. Vznikla například petice 'Nechte jelena z Kvildy žít', kterou jen ve čtvrtek dopoledne podepsalo více než 7000 lidí. O jelena také projevil zájem Klub vojenské historie Gabreta, který by zvíře rád koupil a přesunul do obory.

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme