Pražský hrad veřejnosti na víkend zpřístupnil Jelení příkop, na otevření dopoledne čekaly stovky lidí

Lidé se v sobotu a v neděli mohou po dvou letech podívat do Jeleního příkopu. Správa Pražského hradu ho zpřístupní oba dny mezi 10. a 15. hodinou. V současnosti je uzavřený z důvodu stavebních prací. Organizátoři upozorňují, že trasa procházky je náročná a například dětské kočárky ji neprojedou.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horní část Jeleního příkopu by se měla veřejnosti otevřít příští rok v létě, v té dolní ale opravu budou dále pokračovat | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Vstup do Jeleního příkopu bude možný malou brankou směrem od Klárova, jak pro Radiožurnál uvedl mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek. Zájemci si ho mohou projít celý až do ulice U Brusnice.

„Přístup na prohlídku bude z Klárova, tzv. Kozí stezkou. Prohlídková trasa bude pouze jednosměrná. Návštěvníci budou mít mimo jiné možnost projít se oceňovaným Pleskotovým tunelem vedoucím skrz Prašný most nebo vidět kotce, kde byli chováni medvědi, které dostal darem prezident T. G. Masaryk,“ popsal průběh prohlídky Šebek.

Správa Pražského hradu se rozhodla Jelení příkop zpřístupnit celkem na dva víkendy kolem státních svátku 28. října a 17. listopadu. Další příležitost projít se roklí, která vede pod Pražským hradem, budou mít návštěvníci až v létě, kdy Hrad plánuje otevřít opravenou horní část.

Podle policie a Hradu si jen během prvních dvou hodin přišlo příkop prohlédnout kolem 2000 lidí.

Asi dvě stě lidí čeká na otevření Jeleního příkopu - Pražský hrad ho zpřístupňuje výjimečně na dva víkendy, pak se kvůli pokračující rekonstrukci znovu uzavře.

@iROZHLAS.cz @Radiožurnál @Český rozhlas

10:04 – 26. 10. 2019

1 6

cha, ah, Tadeáš Podolka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme