Jen formálnost, tvrdí úřad o požadavku účtenkovky na informace o hovorech. Aplikace je opravená

Mobilní aplikace k účtenkové loterii už nemá přístup k informacím o hovorech uživatelů. Potvrdilo to ministerstvo financí. Aktualizace účtenkovky odstranila i další technické problémy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo aplikace Účtenkovka. (Ilustrační snímek) | Foto: Mockuuups | Zdroj: Fotobanka Smartmockups.com

Při nedělním startu loterie totiž aplikace nefungovala na některých telefonech a chyby hlásil i registrační web uctenkovka.cz.

Náměstkyně ministra financí Aleny Schillerová Českému rozhlasu Plus řekla, že aplikace vyžadovala informace o hovorech omylem.

Aplikace Účtenkovka. 'Vývojáři jen správně neudělali to, co měli,' myslí si odborník na kyberbezpečnost

Číst článek

„To oprávnění bylo nadbytečné a ryze formální požadavek, který ta aplikace vyžadovala. Jakmile jsme to zjistili, okamžitě jsme zažádali o nápravu a v nové verzi aplikace již je ten požadavek odstraněn,“ uvedla Schillerová.

Účtenkovou loterii kritizují někteří opoziční politici. Podle celostátního lídra hnutí Starostové a nezávislí Jana Farského ministerstvo porušuje zákon o ochraně osobních údajů. Farský proto podal návrh na předběžné opatření a chce loterii zastavit. Martin Plíšek z TOP 09 zase účtenkovku označil za nákladný předvolební populismus.

Ministerstvo financí chce loterií motivovat zákazníky, aby si brali účtenky vydané v systému EET. Hlavní výhrou v soutěži je milion korun, zájemci můžou získat taky třeba auto za 400 tisíc.

Vendula Bartoňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme