Jen formálnost, tvrdí úřad o požadavku účtenkovky na informace o hovorech. Aplikace je opravená

Mobilní aplikace k účtenkové loterii už nemá přístup k informacím o hovorech uživatelů. Potvrdilo to ministerstvo financí. Aktualizace účtenkovky odstranila i další technické problémy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo aplikace Účtenkovka. (Ilustrační snímek) | Foto: Mockuuups | Zdroj: Fotobanka Smartmockups.com

Při nedělním startu loterie totiž aplikace nefungovala na některých telefonech a chyby hlásil i registrační web uctenkovka.cz.

Náměstkyně ministra financí Aleny Schillerová Českému rozhlasu Plus řekla, že aplikace vyžadovala informace o hovorech omylem.

Aplikace Účtenkovka. 'Vývojáři jen správně neudělali to, co měli,' myslí si odborník na kyberbezpečnost

Číst článek

„To oprávnění bylo nadbytečné a ryze formální požadavek, který ta aplikace vyžadovala. Jakmile jsme to zjistili, okamžitě jsme zažádali o nápravu a v nové verzi aplikace již je ten požadavek odstraněn,“ uvedla Schillerová.

Účtenkovou loterii kritizují někteří opoziční politici. Podle celostátního lídra hnutí Starostové a nezávislí Jana Farského ministerstvo porušuje zákon o ochraně osobních údajů. Farský proto podal návrh na předběžné opatření a chce loterii zastavit. Martin Plíšek z TOP 09 zase účtenkovku označil za nákladný předvolební populismus.

Ministerstvo financí chce loterií motivovat zákazníky, aby si brali účtenky vydané v systému EET. Hlavní výhrou v soutěži je milion korun, zájemci můžou získat taky třeba auto za 400 tisíc.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme