Jen jeden žhář z Krnova dostal vězení

Olomoucký vrchní soud uzavřel osm let starý případ žhářských útoků proti Romům v Krnově. Potvrdil rozsudek Krajského soudu v Ostravě, který jednomu z pachatelů vyměřil tříletý trest vězení a zbylým čtyřem uložil podmíněné tresty. Zatímco před krajským soudem mladíci tvrdili, že chtěli pouze vyzkoušet, jak zápalné lahve fungují, dnes svou vinu nepopírali. Během jednání všichni shodně uvedli, že svého činu litují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oheň | Foto: Česká televize

Vrchní soud v Olomouci udělal tečku za případem mladíků, kteří před šesti lety hodili do dvou bytů v Krnově zápalné láhve. Předseda senátu při svém rozhodnutí zvážil bezúhonný život čtyř mladíků za celých šest let od spáchání činu.

S tím nesouhlasila státní zástupkyně Jarmila Večeřová, která pro obžalované navrhovala nepodmíněné tresty. "S ohledem na společenskou nebezpečnost tohoto jednání a i to, že došlo ke dvěma útokům a hrozilo tam skutečně ohrožení života a vzniku újmy na zdraví těch osob, které se tam v tom objektu nacházely."

Odsouzení dnes u soudu svou vinu nepopírali a ve své závěrečné řeči uvedli, že svého činu litují.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme