Jen někteří lidé z Hřenska mohou zpátky do svých domů

Obyvatelé dvou rodiných domků pod skalním masivem ve Hřensku se po desetidenním pobytu v hotelu mohou vrátit domů. Obecní tržnice, která je také umístěna pod skálou může opět začít fungovat. Rozhodl o tom krizový štáb, který dopoledne zasedal na Děčínsku. Ústecký redaktor Českého rozhlasu Josef Suk ale zjistil, že se práce při likvidaci komplikují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ohrožená lokalita Hřenska | Foto: Libor Zavoral

Sanaci hřenských skal z úterka na středu zkomplikoval pohyb jednoho z narušených bloků, když se asi hodinu po půlnoci rozezvučela bezpečnostní siréna. Prostor okamžitě opustili dělníci, kteří tam na noční směně budovali nosné pilíře. Během středy zasedalo grémium odborníků, kteří se radili o dalších způsobech zajištění hrozících skal. Sanační práce ve středu nepokračovaly. Na hlavním skalním bloku skončí sanační práce během odpoledne. Na ostatních místech se ale bude pracovat až do 18. února.

Krizový štáb Děčínska ale prodloužil stav nebezpečí v Hřensku o dalších deset dnů. Přednosta okresního úřadu Jiří Benedikt prohlásil, že rozhodnutí se týká okolí skalního bloku nad hotelem Lugano. Oblast je uzavřena a obyvatelé se museli vystěhovat. Naopak na území pod skalním blokem u tržnice už stav nebezpečí od 14. hodiny neplatí. Masiv se podařilo sanovat a tak se obyvatelé a podnikatelé mohou do této části Hřenska vrátit.

Přehrát

00:00 / 00:00

J.Suk: Sanace v Hřensku

Markéta Kaclová, Josef Suk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme