Jen pět dní mají studenti na podání přihlášky na vysokou školu

Posledních pět dní zbývá uchazečům o studium na vysokou školu, aby poslali přihlášky k přijímacímu řízení. Termín podání přihlášky na všech veřejných vysokých školách a univerzitách končí v neděli 28. února. Pouze soukromé vysoké školy vypisují termíny až na jaře, nebo i po letních prázdninách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti | Foto: Tomáš Adamec

Některé obory na univerzitách a vysokých školách ale ještě čekají na akreditaci a je tedy možné se na vysokou školu přihlásit až po nedělním termínu. Je tomu tak i na pražské Karlově univerzitě.

"Čekáme na akreditaci těchto studijních oborů a programů akreditační komisí. Z minulých let z našich zkušeností mohu říct, že potom přibližně přijímací řízení probíhají v průběhu pozdějšího léta a podání přihlášek pro tyto dodatečné přijímací zkoušky probíhá do konce dubna, ale tato informace bude ještě upřesněna minimálně na našich webových stránkách," řekl Radiožurnálu Václav Hájek z rektorátu univerzity.

Univerzita ale podle něj doporučuje přihlášku poslat už v pátek. "Samozřejmě záleží na poštovním razítku termínu podání. Takže doporučujeme nenechávat na poslední chvíli a raději odesílat přihlášky 26. února, tedy v pátek," upozornil.

Poslední únorový den k podání přihlášky platí i pro Univerzitu Hradec králové, jak Radiožurnálu potvrdil kancléř univerzity Ondřej Tikovský. Ovšem ani tam to neznamená, že by to byla jediná možnost.

"Ze zkušenosti víme, že v průběhu roku patrně vyhlásíme u některých úzkoprofilových oborů druhé kolo přijímacího řízení. Stává se tak zpravidla v období letních nebo akademických prázdnin. Případně se nám může stát, že získáme akreditaci u některých nových oborů. Takže ti, kteří nestihli, se nemusejí bát, že by 28. únor byl jediným termínem," uvedl.

Například na Masarykově univerzitě mohou žádost o studium uchazeči podat pouze elektronicky. Zde záleží na hodině, kdy přihlášku uchazeč odešle. Nejpozději ale do nedělní půlnoci.

Katka Brezovská, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme