Jen přestupek. Policie předala napadení muslimky v Divoké Šárce městskému úřadu

Policie vyhodnotila napadení muslimky v Divoké Šárce jako přestupek. Případ z minulého týdne tak bude řešit městský úřad. Konflikt u pražského koupaliště měl vzniknout kvůli fotografování. Jedna z aktérek měla pořizovat snímky žen v šátcích, které se procházely s dětmi, a následně zaútočit na jednu z nich.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koupaliště Divoká Šárka, u kterého k incidentu došlo. | Zdroj: čt24

„Požádali jsme je o podání vysvětlení, celou věc jsme zadokumentovali a momentálně ji vnímáme jako přestupek proti občanskému soužití,“ uvedl mluvčí pražské police Tomáš Hulan pro ČT24. Dodal, že policisté došli k závěru, že byla naplněna skutková podstata přestupku.

Právnička a ředitelka organizace In Iustitia Klára Kalibová řekla, že postup policie zpochybňuje. Vulgarity a nadávky na veřejnosti z rasových nebo náboženských důvodů jsou totiž trestným činem. „Myslím si, že by tam mělo dojít k intenzivnějšímu zkoumání motivace toho útoku,“ sdělila.

Potyčka kvůli hidžábu. Žena v Šáreckém údolí napadla muslimku, případ vyšetřuje policie

Číst článek

K incidentu došlo minulý týden u pražského koupaliště. Událostem u koupaliště přihlížely i děti.

„Jedno z nich dokonce začalo plakat, ostatní děti byly v šoku. Posadily jsme děti do trávy o kus dál a počkaly, až přijede policie. Paní chtěla utéct, a tak jsme ji musely zadržet. Policie přijela za asi 15 minut,“ cituje projekt Proti projevům nenávisti jednu ze zúčastněných žen, jejíž jméno server iROZHLAS.cz zná a která informaci potvrdila.

Jak k situaci došlo? Dvojice žen popsala, že uspořádala ve středu výlet pro 13 dětí do Divoké Šárky v Praze. Ještě na cestě před koupalištěm je začala fotit kolemjdoucí paní, pravděpodobně kvůli šátkům na hlavě, tzv. hidžábu.

„Nějaká žena si nás začala fotit. Poté, co byla česky a slušně požádána, ať toho nechá, že si nepřejeme, aby nás fotila, natož děti, začala nám sprostě nadávat. Že jsme bubáci a ať táhneme do p**ele a a ať se neopovažujeme jít na koupaliště. Poté mojí kamarádce dala pěstí a kopla do ní," popsala účastnice konfliktu situaci skupině Proti projevům nenávisti.

dp, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme