Jeřábníkovi v Praze se udělalo v práci špatně. Dostat na zem ho museli hasiči

Neobvyklý zásah čekal v pátek pražské hasiče. V Dejvicích museli z věžového jeřábu zachránit muže, kterému se udělalo v práci špatně. „Celé to trvalo asi 15 až 20 minut,“ řekl serveru iROZHLAS.cz mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Poté byl muž předán záchranářům.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Na místě jsme měli dvě jednotky včetně výškové techniky, protože jsme dostali informaci, že jeřábníkovi se v kabině udělalo nevolno,“ řekl Kavka s tím, že bylo potřeba jeřábníka transportovat na zem a předat jej záchranářům.

„Když jsme na místo přijeli, tak pomocí výškové techniky a dvou hasičů jsme jeřábníka v koši plošiny transportovali na komunikaci a tam jsme ho předali zdravotnické záchranné službě,“ dodal. Celá záchranná akce netrvala ani půl hodiny.

Záchranáři byli na místě podle mluvčí Jany Poštové za pět minut. „Důkladně muže vyšetřili a poté převezli s náhlou nevolností do Ústřední vojenské nemocnice,“ řekla serveru iROZHLAS.cz. Jeřábník byl podle ní během ošetřování i při převozu při vědomí.

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme