Jesenický konflikt má další tragické dopady

Jeden ze tří mladíků, které jesenický soud podmínečně odsoudil za útok na místní Romy, se pokusil o sebevraždu. Píší o tom noviny Olomoucký den a zpravodajský server iDnes. Přiotráveného mladíka našla v úterý jeho matka. Lékařům se podařilo zdravotní stav chlapce stabilizovat a nyní je v domácí péči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radnice v Jeseníku | Foto: Jeseník

Tři mladíci ve věku od 18 do 22 let vloni v červnu opilí napadli romskou rodinu v jejím bytě. Soud je za to začátkem ledna potrestal tříletou podmínkou. Krajské státní zastupitelství však případ vrátilo k novému projednání.

Těhotnou ženu mladíci zranili dlažební kostkou a jejího manžela pořezali. Případ nově převzalo bruntálské státní zastupitelství, které chystá proti rozsudku odvolání. Dva z útočníků se navíc nedávno dostali do verbálního sporu se skupinkou Romů. Policie zatím neví, kdo hádku vyprovokoval.

Po vlně negativních reakcí romských sdružení na podmíněné tresty pro násilníky odmítl jesenický žalobce dál kauzu řešit. Jeho nadřízení proto před nedávnem spis předali do sousedního Bruntálu. Jak vysvětlil Vít Kasík z krajského státního zastupitelství, odvolání proti původnímu rozsudku tak může podat bruntálský žalobce. "Naše rozhodnutí o přikázání věci jsme museli udělat co nejrychleji, protože od úterý běží osmidenní lhůta a z tohoto důvodu muselo být rozhodnutí vydáno urychleně, aby okresní státní zastupitelství v Bruntále mělo co nejvíce času na zpracování odvolání."

Dva z mladíků se v minulých dnech připletli do ostré hádky s jesenickými Romy. Někteří svědci tvrdí, že mladíci Romy provokovali posunky a vulgarismy. Jesenická policejní mluvčí Natálie Orlová však incident hodnotí opatrněji. "V žádném případě nedošlo k žádnému fyzickému napadení a předmětem šetření je především to, kdo tento spor vyprovokoval." Policisté případ řeší jako výtržnictví neznámého pachatele.

Milan Kopp, Petr Doležel, Andrea Čánová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme