Hasiči museli znovu na Ještěd, v místě pondělního požáru se objevil dým

Liberečtí hasiči ve středu museli znovu vyjet na vrchol Ještědu. V místech, kde v pondělí hořela tráva a lesní porost, objevil ve středu dopoledne revírník při kontrole dým. Ložisko ale objevil včas, oheň se nerozhořel. Nahoru tak vyjely jen dvě jednotky hasičů, aby místo znovu prolily a celou oblast zkontrolovaly, řekla mluvčí hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Pavlína Bílková.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pondělní zásah hasičů na Ještědu | Foto: Hotel Ještěd | Zdroj: Facebook

S požárem lesa na vrcholu Ještědu bojovala v pondělí více než sto hasičů. Oheň byl tehdy na operační středisko nahlášen před 11:00. Hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu a povolali všechny jednotky, které měli k dispozici.

Na Ještědu hořel les, na místě zasahovalo 19 jednotek i vrtulník. Hasiči dostali požár pod kontrolu

Číst článek

„Vzhledem k větru a suchu a nepřístupnému terénu bylo nutné zasáhnout rychle,“ řekla Bílková. Hasiči se báli, že vítr oheň roznese.

Požár zasáhl území o rozloze jednoho hektaru, zasahovalo 19 jednotek a také vrtulník a letadlo, které provedly 20 shozů vody. Po 16:00 hasiči zásah ukončili.

Ještě v noci na úterý pak dohlíželi na prostor dobrovolní hasiči, v úterý ho předali revírníkovi, který místo dál pravidelně kontroluje.

„Lesní požáry jsou extrémní, rády prohořívají a objevují se jinde, takže i po ukončení požáru tam musí být dohled. Jak se dnes ukázalo, má to smysl, při současném větru se mohl oheň znovu rychle rozhořet,“ dodala Bílková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme