Za smrt chlapců, kteří utonuli v jezeře Lhota, policie navrhla obžalovat jejich rodiče

Policie navrhla obžalovat rodiče dvou vietnamských chlapců, kteří předloni utonuli v jezeře Lhota u Prahy. Informovala o tom policejní mluvčí Lucie Nováková. Na ukončení vyšetřování upozornil server Novinky.cz. Stíhaným podle dřívějších informací hrozí až šest let vězení.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jezero Lhota. Na snímku rozhlas, ze kterého volali rodiče své děti.

Jezero Lhota. Na snímku rozhlas, ze kterého volali rodiče své děti. | Foto: Adam Bejšovec | Zdroj: Český rozhlas

Nováková řekla, že kriminalisté 6. února podali návrh na obžalobu tří lidí na Okresní státní zastupitelství v Mělníku. „Byly to tři osoby, jsou to rodiče nezletilých, kteří byli na místě, když k utonutí došlo,“ uvedla. Podle Novinek.cz jde o dvě matky a jednoho otce, to ale mluvčí nepotvrdila.

Neštěstí na jezeře Lhota minutu po minutě: děti byly bez pomoci ve vodě několik hodin

Číst článek

Kriminalisté už předloni obvinili dvě ženy a muže z usmrcení z nedbalosti. Podle Novinek.cz vyšetřování prodlužovaly mimo jiné stížnosti na ustanovení obhájců, které musel řešit krajský soud.

Chlapci se na přírodním koupališti utopili předloni 2. srpna. Ve vodě je našli potápěči asi po dvou hodinách od nahlášení, že zmizeli. Případ vyvolal velkou pozornost, neboť podle některých médií personál areálu otálel s pomocí rodičům, kteří děti hledali, matkám dětí prý nikdo nevěnoval pozornost. Ředitel areálu Robert Nedvěd to tehdy odmítl.

Několik dní po tragédii se na koupališti sešlo asi 150 lidí na pietní akci za utonulé chlapce. Kolem dřevěného kříže u lesní cesty účastníci položili květiny a svíčky. Hrála harmonika, někteří lidé tiše zpívali a podle vietnamského zvyku házeli na pietní místo hrsti rýže.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme