Czech Top 100 ocenil Ježíškova vnoučata za podporu neziskového sektoru

Charitativní projekt Ježíškova vnoučata ve čtvrtek získal ocenění v žebříčku 100 nejobdivovanějších firem v České republice za svůj přínos pro veřejnost. Ocenění za podporu neziskového sektoru uděluje každoročně sdružení Czech Top 100.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Havel přebírá ocenění Czech Top 100. | Foto: Kateřina Součková | Zdroj: Český rozhlas
Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celou reportáž

Za Český rozhlas přebral ocenění ředitel kanceláře Generálního ředitele Českého rozhlasu Josef Havel. „Ta hrdost je spojena s tím, že nevytváříme pouze službu pro posluchače, prostřednictvím vysílání ale, že dokážeme udělat takové projekty, které osloví naše posluchače jinými cestami,“ řekl Havel.

Žebříček nejobdivovanějších firem vyhlašuje každoročně sdružení Czech Top 100. Plaketou Symbol úspěšných ocenilo projekt Ježíškova vnoučata i proto, že za ním stojí veřejnoprávní médium. Pořadatelé zdůraznili taky to, jak velkou část společnosti dokázal projekt Českého rozhlasu oslovit, řekl předseda sdružení Czech Top 100 Jan Struž. 

Ježíškova vnoučata staví výtah pro seniory. Pomáhají Písařovicová, Šídlo, Kmenta i Hofmann ze seriálu Most

Číst článek

„Ta spontánnost všech, kteří na to odpovídají, nikde jinde u žádných jiných takovýchto projektů zatím nebyla. Ať už jsou to soukromé, státní firmy, nebo školy,“ řekl Struž.

Cílem je podle Struže upozornit na firmy, kterým se daří a které přispívají i k veřejné službě.

Nejobdivovanější firmy vybírá každoročně na 1500 zástupců soukromých firem, ale i vysokých škol nebo vládních institucí. Vybírají podle toho, jak se firmě dlouhodobém měřítku daří, ale i jaké má ve společnosti jméno.

V charitativním projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata plní lidé vánoční přání osamělým seniorům. Ti takhle díky štědrým dárcům navštívili třeba swingový večer a nebo zabijačku. 

„Děláte radost lidem, kteří to hrozně potřebují ale uděláte radost i sobě, že jste mohl někoho potěšit,“ doplnil Havelka hlavní motivaci, proč se do projektu sám zapojil.

Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme