Chtěl jsem vědět, jak se letadla dokážou domluvit, říká bývalý technik, kterému splnila přání Lucie Výborná

Jozef Netrval učil v Plzni technické kreslení, a tak ho zajímá, co se skrývá za bílými čárami na obloze. Jeho přání, podívat se do Národního muzea a do Střediska letového provozu, mu splnila moderátoka Českého rozhlasu Lucie Výborná.

Přeštice u Plzně Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ježíškova vnoučata už splnila více jak 14 000 přání. (ilustrační foto) | Foto: beejees | Zdroj: Pixabay | CCO Creative Commons,©

„Vždycky jsem se staral odkud, kam se jede. V tom mě lákalo i letiště,“ říká Josef Netrval, kterého technika zajímala už od mládí. Vystudoval ji, a poté i učil technické kreslení.

„Lákalo mě podívat se na rozdíly mezi dokonalostí dnešních systémů a těch historických, ze kterých všechno vycházelo,“ vysvětluje osmdesátník z denního stacionáře Kristián v Přešticích u Plzně, proč se chce podívat do Národního muzea. Jeho přáním byl ale také výlet do Střediska letového provozu, kam se nakonec podíval s Lucií Výbornou.

Výlet s Výbornou

„Myslím, že s Josefem si budeme mít celý den, o čem povídat. Už se těším, až pro něj přijedu a půjdeme se podívat, jak nám nad hlavami bují čirý letecký provoz,“ říkala před návštěvou moderátorka Českého rozhlasu.

Nyní už jsou zarezervovaná skoro všechna přání z denního stacionáře v Přešticích, to Josefovo ale bylo první. „Překvapilo mě to. Říkala jsem si, že je možné, že ho někdo vezme do Národního muzea, ale u toho Střediska letového provozu jsem si to nemyslela,“ vysvětluje vedoucí stacionáře Michaela Cimická.

„Hlídala jsem to celou noc z neděle na pondělí, vůbec jsem nespala, protože jsem čekala na půlnoc. Hned jsem tedy věděla, že to přání je zarezervované,“ doplňuje s úsměvem.

I přání Josefa Netrvala najdete mezi dalšími na webu Jeziskovavnoucata.cz. V pátek dopoledne bylo na webu více jak 14 tisíc přání, jejich počet ale ještě poroste. Loni dosáhl této cifry projekt po šesti týdnech, letos po jedenácti dnech od spuštění. 

ľsm, dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme