I po šedesátce do kokpitu závodního vozu. Pan Antonín si splnil sen a projel se po autodromu

Každý den plní Ježíškova vnoučata přání osamělým seniorům. K tisícovkám dárků a zážitků, které se už podařilo předat nebo zprostředkovat, přibylo další. Voní benzínem a dobrodružstvím a dostal ho pan Antonín z Teplic.

Most Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osmašedesátiletý pan Antonín z Teplic si od Ježíškových vnoučat přál jízdu v závodním autě a projet se chtěl na mosteckém autodromu.

Není to jen tak nějaký klukovský sen. Pan Antonín totiž většinu svého života prožil za volantem rychlé záchranné služby, a když byl mladší, jezdil automobilové závody do vrchu.

Teď se mohl do závodního auta díky Ježíškovým vnoučatům vrátit. Tento zážitek mu zařídila paní Veronika Králová se svojí rodinou.

„Super, nádhera, nádhera! To je skutečně splněný sen, děkuju moc,“ říkal po splnění přání nadšeně pan Antonín. „Připomnělo se mi mládí, nádhera,“ opakoval pak reportérce Radiožurnálu.

„Jeho štěstí, moje štěstí,“ raduje se z nadšení pana Antonína paní Králová, která mu přání splnila. „Ze začátku jsem měla trochu obavy, ale tady na autodromu byli velmi vstřícní, když jsem řekla, o jaký projekt jde.“

Ježíškova vnoučata

Projekt Ježíškova vnoučata vznikl na podzim roku 2016. Novinářka Olga Štrejbarová si při natáčení uvědomila, že opuštění lidé tvoří často až třetinu obyvatel domovů pro seniory. Vánoční dárek nedostali mnohdy roky a období svátků pro ně bylo spíš časem prázdnoty než radosti. Rozhodla se to změnit. Nápad byl na světě.

Během loňských Vánoc se skupině dobrovolníků, nadšenců a přátel podařilo splnit zhruba 600 vánočních přání. Od knih přes předplatné časopisů, uzeniny a boty až po zážitková přání, jako návštěva zoo po čtyřiceti letech, návštěva divadelní vlásenkárny až třeba po jízdu na harleyi.

Loni na jaře zaujal projekt Český rozhlas, který je teď v úzkém kontaktu se sociálními pracovníky domovů, kteří sepisují s klienty jejich vánoční přání. Jsou jich stovky a budou jich tisíce. A přesně tolik je třeba lidí, kteří je dokážou splnit.

Stát se Ježíškovým vnoučetem je snadné. Vyberte si podle domova ve svém okolí, podle ceny dárku nebo třeba podle toho, jestli chcete balit vánoční dárek, či přinést nezapomenutelný zážitek. V tabulce stačí přání vybrat, rezervovat, poslat a těšit se na Vánoce. Radost, kterou v ten den někomu pod vánočním stromkem uděláte, totiž budete prožívat i Vy sami.

Jaká přání ještě zbývá splnit? Podívejte se na stránky jeziskovavnoucata.cz. A sledujte facebook Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme