Ježíškova vnoučata už splnila skoro 3 tisíce přání osamělých a starých lidí

V pondělí ve 13.11 spustil Český rozhlas projekt Ježíškova vnoučata. Jeho cílem je splnit sny osamělým seniorům. A v úterý ráno vy dárci plníte už téměř všechna přání, která se na stránkách www.jeziskovavnoucta.cz zatím sešla.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ježíškova vnoučata už plní téměř všechna přání. Organizátoři vyzývají další domovy seniorů k účasti | Foto: Ježíškova vnoučata | Zdroj: jeziskovavnoucata.cz

V úterý ráno je z necelých tří tisíc přání k dispozici už pouhých 145. Osmdesátiletá Marta si například přeje opravu rámů obrazů jejího manžela, pětaosmdesátiletý Zdeněk by se rád projel poštovním autem a senioři z Luhačovic by chtěli, aby k nim na Silvestra přijela živá hudba.

Ponožky, písničky z mládí nebo návštěva divadla. Ježíškova vnoučata spouští registraci

Číst článek

Některá přání jsou ale hůře splnitelná. Například čtyřiadevadesátiletý Jaroslav by chtěl nové nohy, nebo sedmadevadesátiletá Božena by chtěla být mladší. 

K mání jsou ještě přání, která stojí víc peněz. Mnoho seniorů si přeje invalidní vozík nebo televizi. Další by se rádi podívali k moři nebo do lázní.

Projekt Ježíškova vnoučata, ale zdaleka nekončí. Vyzýváme všechny domovy seniorů, aby navštívili stránky www.jeziskovavnoucata.cz a jednoduše se přihlásili a vložili přání a sny svých klientů.

Chtěl by jezdit na společné vyjížďky, pro svou lásku si tak senior z Vysočiny přeje elektrický vozík

Číst článek

„Výzva směřuje k domovům pro seniory, dalším státním, nestátním, soukromým zařízením, které se starají o seniory, kteří nikoho nemají. Protože zájem je obrovský, tak by byla velká škoda téhle šance nevyužít, protože to nic nestojí,“ řekl Radiožurnálu vedoucí projektu Martin Ondráček.

Přání je možné plnit hned, na nic nečekat. Udělala to například Adéla Vejvodová, která koupila stolní fotbálek panu Lubomírovi z Holic. Nebo devadesátiletý Otto z Klatov už dostal nový mobil od Tomáše Martinky.

Ježíškova vnoučata

Projekt Ježíškova vnoučata vznikl na podzim roku 2016. Novinářka Olga Štrejbarová si při natáčení uvědomila, že opuštění lidé tvoří často až třetinu obyvatel domovů pro seniory. Vánoční dárek nedostali mnohdy roky a období svátků pro ně bylo spíš časem prázdnoty než radosti. Rozhodla se to změnit. Nápad byl na světě.

Během loňských Vánoc se skupině dobrovolníků, nadšenců a přátel podařilo splnit zhruba 600 vánočních přání. Od knih přes předplatné časopisů, uzeniny a boty až po zážitková přání, jako návštěva zoo po čtyřiceti letech, návštěva divadelní vlásenkárny až třeba po jízdu na harleyi.

Loni na jaře zaujal projekt Český rozhlas, který je teď v úzkém kontaktu se sociálními pracovníky domovů, kteří sepisují s klienty jejich vánoční přání. Jsou jich stovky a budou jich tisíce. A přesně tolik je třeba lidí, kteří je dokážou splnit.

Stát se Ježíškovým vnoučetem bude snadné. Vyberte si podle domova ve svém okolí, podle ceny dárku nebo třeba podle toho, jestli chcete balit vánoční dárek, či přinést nezapomenutelný zážitek. V tabulce stačí přání vybrat, rezervovat, poslat a těšit se na Vánoce. Radost, kterou v ten den někomu pod vánočním stromkem uděláte, totiž budete prožívat i Vy sami.

Je to jednoduché, sledujte facebook Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata.

Marcela Hálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme