Ježíškova vnoučata stále pomáhají. Senioři z Jeseníku jezdí díky Lucii Bílé na moderních vozících

Ježíškova vnoučata neusnula na vavřínech. A stále pomáhají. Třeba jako Lucie Bílá, která seniorům z Centra sociálních služeb v Jeseníku nadělila tři elektrické pohony na jejich invalidní vozíky a také jeden zbrusu nový elektrovozík.

Jeseník Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Gill a jeho pečovatelka | Foto: Andrea Švubová | Zdroj: Český rozhlas

Když se před 25 lety postavil v Jeseníku penzion pro důchodce, byl Josef Gill mezi prvními, kteří se nastěhovali.

Dnes tu žije nejdéle ze všech. Právě poobědval a v doprovodu pečovatelky Moniky Baranovičové odchází z jídelny do svého skromného bytu. 

Galantní 73letý pán se neustále usmívá a vtipkuje. „Je to sluníčko. Když mám špatnou náladu, rozptýlí ji během dvou minut,“ popisuje Radiožurnálu pečovatelka.  

'Vyrazím do Javorníku!'

Pan Josef je nevidomý, o zrak přišel v 17 letech. Po nehodě na motorce. Poslední dobou se mu taky hůř chodí, na delší procházky si už netroufá. A proto si zažádal o nový vozíček.

Lucie Bílá se přidala k Ježíškovým vnoučatům. Darovala peníze na koupi elektrických vozíků

Číst článek

Vozíky zdejším penzistům předává produktový manažer společnosti Inter Meta Petr Pavlica. Poté co k nim, společně s kolegou, připevnil elektrický pohon.

Nadšení senioři výkonnější vozíky hned testují. Do nového křesla na kolečkách usedá i Josef Gill. A jeho obvyklý úsměv na tváři září ještě víc. „Nejdřív vyrazím do Javorníku!“ plánuje si.

Není to poprvé, co se zdejší důchodci těší z dárků od Ježíškových vnoučat. Společně s vozíky jim už vnoučata vyplnila asi desítku přání.

Vnoučata na přání

Spočítali byste, kolikrát za den s někým mluvíte, telefonujete, něco řešíte? Je toho někdy tolik, že člověk pak nejraději vyhledává ticho. Jenže společnost naopak chybí osamělým klientům v domovech pro seniory. A dobrovolníků, kteří by za nimi zašli, je v Česku málo. Proto se Český rozhlas rozhodl je najít. A to v pokračování kampaně Ježíškových vnoučat - tentokrát pod názvem Vnoučata na přání.

Přihlásit se do projektu může každý, a to na webu jeziskovavnoucata.cz.

Andrea Švubová, Alžběta Švarcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme