V Jihlavě začala oprava velké havárie vodovodu. Jak dlouho bude trvat, nejde podle města odhadnout

Rozsáhlou havárii vodovodu začnou ve čtvrtek opravovat pracovníci Služeb města Jihlavy. Večer a v noci kvůli ní zůstala bez vody zhruba polovina krajského města. K havárii došlo podle vedení města v problematickém úseku u potoka, nelze tak zatím odhadnout časovou náročnost prací. Lidem ale voda poteče.

Jihlava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve městě jsou umístěné cisterny s pitnou vodou

Ve městě jsou umístěné cisterny s pitnou vodou | Foto: Lucie Suchánková Hochmanová | Zdroj: Český rozhlas

Ještě v noci začali zaměstnanci Služeb města Jihlava s připojováním domácností na záložní potrubí.

„První by měli mít vodu na sídlišti na kopci. Voda bude ze začátku zakalená, znečištěná, ale postupně by měla odtékat čistější. Pak začneme směrem jihozápad,“ uvedl pro Český rozhlas Vysočina mluvčí organizace Martin Málek.

V Jihlavě je bez vody asi 15 tisíc lidí. Havárii budou vodohospodáři opravovat několik hodin

Číst článek

Kapacita náhradní trasy ale není dostatečná, je proto možné, že výpadky v dodávkách vody budou v Jihlavě pokračovat. Při zpětném tlakování navíc došlo k další poruše, uvedlo město.

V Jihlavě je proto stále zajištěné náhradní zásobování pitvou vodou. Rozmístění jednotlivých cisteren je možné najít na speciální mapě.

Kdy bude potrubí plně opravné, zatím není jisté. „Porucha je opravdu rozsáhlá, je to na jedné z hlavních trubek, která zásobuje velkou část Jihlavy. Oprava bude velmi komplikovaná,“ uvedl pro městský web náměstek primátora Radek Popelka.

Havárie se v Jihlavě projevila ve středu po 18.00 a bez vody se ocitlo zhruba 15 tisíc lidí.

Tereza Pešoutová, zuj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme