Hygienici na Jihlavsku potvrdili další tři případy covidu, všechny souvisí s Větrným Jeníkovem

Z více než 100 odběrů, které udělali v sobotu hygienici na Jihlavsku, jsou tři potvrzené případy nemoci covid-19. Hygienici testovali i v neděli, výsledky budou znát v pondělí. „Plošné testování to není, ale těch odběrů se udělalo relativně dost, tak snad se to trošku zklidní,“ řekl v neděli Jiří Kos z krajské hygienické stanice. Vzorky odebrali zaměstnancům jihlavské nemocnice a klientům sociálních služeb.

Jihlava (Aktualizováno: 19:42 12. 7. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testování v Kateřinské zahradě v Praze, který je od 10.00 do 15.00 dostupný pouze pro osoby starší 60 let, v době od 15.00 do 20.00 pak pouze pro děti a dorost.

Na Jihlavsku hygienici udělali více než 100 odběrů | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Z nedělních potvrzených tří případů jsou dva u lidí, kteří byli v kontaktu s nemocným člověkem, třetí spadá do sociálních služeb.

„Dalo se to očekávat, není to nic tak dramatického. Jsou to všechno předpokládané odběry na základě vyhledávání kontaktů. Nešíří se to nijak lavinovitě,“ řekl Kos.

Ve Větrném Jeníkově přibylo dalších 13 případů koronaviru. S uzávěrou obce ale hygienici nepočítají

Číst článek

V neděli odebírali hygienici vzorky jen u akutních případů. Výsledky budou mít v pondělí.

Všechny případy souvisí s ohniskem nákazy ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Prokázala se tam na konci minulého týdne, zatím tam testy potvrdily 24 nemocných.

V pátek se nemoc prokázala u tří zdravotních sester jihlavských sociálních služeb. Hygienici proto testují desítky jejich klientů. Testy na koronavirus absolvují i někteří zaměstnanci jihlavské nemocnice kvůli hospitalizaci pacientky, u níž se prokázal covid-19.

Jihlavský magistrát zavede od pondělí 13. července povinné nošení roušek při vstupu do budov úřadu. Přímo na magistrátu se sice nemoc covid-19 zatím neprojevila, ale nemocná je jedna spolupracovnice města.

Radnice tak chystá preventivně další opatření, znovu by mohly být povinné i roušky v MHD.

aur, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme