Jihlavské nemocnici hrozí stávka lékařů

Osmdesát ze 130 lékařů jihlavské nemocnice vyhlásilo stávkovou pohotovost. Žádají okamžité zrušení směnného provozu a odvolání ředitele Dušana Hubače. Ředitel se totiž s částí lékařů nedohodl na odměňování za přesčasové hodiny a služby navíc a zavedl směny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nemocnice

Podle lékařů směnný provoz znamená omezení počtu operačních týmů a sníženou kvalitu péče. Odboráři proto požádali o zprostředkování dohody ministra vnitra a vyhlásili stávkovou pohotovost.

Odborového předáka Vít Bárta tvrdí, že hrozbu stávky může odvrátit jen odvolání ředitele Dušana Hubače. "Je tam problém v jeho osobě. On coby bývalý důstojník armády není prostě vyhovující osoba jak po stránce odborné, tak po stránce komunikační," uvedl Bárta. Druhou podmínkou odvolání stávkové pohotovosti je podle něj okamžité zrušení směnného provozu.

Podle zatím neupřesněných informací se však 11 ze čtyřiadvaceti primariátů od této nátlakové akce distancuje. Zřizovatel nemocnice - Okresní úřad v Jihlavě - do situace v nemocnici nemíní zasahovat. Podle něj není k odvolání ředitele důvod.

Martin Hromádka, Věra Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme