Jihočeši budou zřejmě opět bránit svoji točnu

Jihočeský kraj bude zřejmě opět bojovat o otáčivé hlediště v Českém Krumlově. To by totiž z rozhodnutí ministra kultury Pavla Dostála mělo přejít pod Národní divadlo v Praze. To se ale jihočechům nelíbí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

diváci | Foto: Hynek Bulíř

Ministr kultury Pavel Dostál rozhodl o tom, že hospodaření s otáčivým hledištěm v Českém Krumlově přejde na Národní divadlo v Praze. To by mělo vybudovat v blízkosti zámecké zahrady nové divadlo a starou točnu zlikvidovat. Od Jihočeského kraje pak ministr očekává finanční pomoc.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Vodičková: Točna v Českém Krumlově

Jihočeský hejtman Jan Zahradník s tímto nesouhlasí a domnívá se, že by točna měla zůstat pod gescí Jihočeského kraje. "Spletité majetkoprávní i zřizovatelské by jednoduše neumožnily provést tento počin a pro Jihočechy je to fenomén, který chceme tady udržet a chceme, aby fungoval," zdůraznil hejtman.

Současná točna by měla fungovat tak dlouho, dokud by to bylo technicky možné. Nová by pak měly být podle hejtmana postavena opět v zámeckém parku, ikdyž třeba mimo hlavní osu barokního parku.

Podle prvního náměstka ministerstva kultury Zdeňka Nováka byla zřízena u primátora Českého Krumlova pracovní skupina, která měla najít řešení situace kolem točny. Skupina se prý však pouze omezovala na obhajobu stávajícího umístění točny v zámeckém parku.

Převedení točny pod pražské Národní divadlo je podle Zdeňka Nováka důsledkem neochoty jihočeského hejtmana a představitelů měst postarat se o točnu, i když nebude přímo v areálu zámeckého parku.

Milan Kopp, Martina Vodičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme