Jihočeské domácnosti už nejsou bez proudu. E.ON po kalamitě obnovil dodávky elektřiny

Všechny jihočeské domácnosti, které byly po páteční kalamitě bez proudu, již mají obnoveny dodávky elektřiny. E.ON odstranil poslední poruchy ve dvou lokalitách na Českokrumlovsku a Prachaticku, řekl v sobotu mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha. Na jihočeských silnicích byl v pátek kvůli vytrvalému sněžení a těžkému a mokrému sněhu vyhlášen kalamitní stav, bez proudu bylo 28. dubna v kraji téměř 20.000 domácností.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doprava, sníh, Třebíčsko | Foto: Michal Malý

Všechny jihočeské domácnosti, které byly po páteční sněhové kalamitě bez proudu, již mají obnoveny dodávky elektřiny. E.ON odstranil poslední poruchy ve dvou lokalitách na Českokrumlovsku a Prachaticku, řekl v sobotu mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha. Na jihočeských silnicích byl v pátek kvůli vytrvalému sněžení a těžkému a mokrému sněhu vyhlášen kalamitní stav, bez proudu bylo 28. dubna v kraji téměř 20.000 domácností.


Elektřinu v sobotu dopoledne neměli lidé ve dvou lokalitách: na Prachaticku obce a samoty Křišťanovice, Arnoštov, Spálenec, Magdalena a Dolní Sněžná, dohromady několik desítek domácností, a stejný počet v obci Světlík v okrese Český Krumlov. "V 11:44 jsme zapínali Světlík a Křišťanov už také běží. Ze včerejška máme všechno zprovozněné. Jen v sobotu ráno nastala jedna porucha v Pohorské vsi u Malont na Českokrumlovsku, tam se to teď dohledává," řekl Vácha.

Všechny jihočeské silnice jsou nyní mokré a s opatrností sjízdné. Od 10:00 je otevřena i silnice třetí třídy z obce Svatá Máří na Prachaticku, která byla ráno uzavřena kvůli popadaným stromům. "Měli jsme problém u Nové Vsi na Českobudějovicku, kde byla podmáčená krajnice, a voda na silnici ještě byla na jednom místě na Jindřichohradecku. Řidiči si musí dávat trošku pozor," řekl sobotu ČTK dispečer Správy a údržby silnici Jihočeského kraje.

čtk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme