Jihočeské řeky jsou na ústupu, povodně už nehrozí

Situace na jihočeských řekách se postupně uklidňuje. Většina horních toků už večer a během noci kulminovala, jejich hladiny nyní dosahují maximálně prvních a druhých povodňových stupňů. Výjimkou je Blanice v Putimi, kde platí stav ohrožení. Podle meteorologů ale další povodně nehrozí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rozlitá Vltava v Českých Budějovicích | Zdroj: ČTK

Hladiny většiny jihočeských řek jsou již na poklesu. Výjimku tvoří dolní úseky řeky Otavy, Blanice a Lužnice, kde voda bude postupně během dne ještě stoupat.

V Putimi na Písecku vyhlásila povodňová komise třetí stupeň. Voda z Blanice tam zaplavila dvorky, zahrádky a garáže, do obytných prostor se zatím nedostala. V nedalekém Protivíně již řeka kulminovala.

Pohotovost vyhlásili vodohospodáři na Blanici v Heřmani a Otavě v Písku. Bdělost platí na na Otavě ve Strakonicích, na Blanici v Podedvorech, Stropnici v Pašínovicích, Teplé Vltavě v Chlumu, Malši v Roudném a nově také na Lužnici v Pilaři.

Podle meteoroložky Kateřiny Štěrbové by dnes situace neměla být nijak dramatická. "Meteorologové očekávají dnes oblačno až zataženo s občasným deštěm a přeháňkami, úhrny srážek by se měly pohybovat kolem deseti milimetrů, což může způsobit pouze krátkodobé, méně výrazné zvýšení hladin," uvedla Štěrbová.

Pavlína Fendeková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme