Jihočeské řeky začínají klesat

Situace na jihočeských řekách, jejichž hladiny zvedl silný noční déšť, by se měla pomalu uklidňovat. Během dnešní noci a zítřka by srážky měly být jen minimální nebo žádné, vysvětlil pro Radiožurnál hydrolog Tomáš Vlasák z českobudějovického hydrometeorologického ústavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodně - ilustrační foto | Foto: Archiv

"Horní toky jihočeských řek už klesají, mírně stoupá už jen dolní úsek Bezdrevského potoka, dolní Malše a dolní Otava, ale v těchto úsecích hladina vody dosáhla maximálně jen 1. stupně povodňové aktivity. Ty úseky, na nichž byl překročen stav ohrožení, tedy 3. stupeň povodňové aktivity, už zaznamenávají pokles. V následujících dnech se bude situace už zklidňovat, srážky by měly být minimální nebo žádné, takže v řekách bude jen dotékat voda, která už spadla," uvedl Tomáš Vlasák.

Třetí povodňový stupeň, tedy ohrožení, odpoledne platil už jen Bezdrevském potoce v Netolicích. Druhé stupně povodňové aktivity v úterý odpoledne překračovala Blanice v Bavorově a Zlatý potok v Hracholuskách. První povodňový stupeň platil na Polečnici v Českém Krumlově, Malši v Pořešíně a Roudném, Stropnici v Pašínovicích, na Vltavě v Březím a na Blanici v Blanickém a Podedvorském mlýně a v Heřmani.

Hasiči kvůli rozvodněnému Zlatému potoku preventivně evakuovali 21 dětí a čtyři vedoucí z letního tábora mezi obcemi Nebahovy a Kralovice na Prachaticku. Kvůli silným dešťům vyjely hasičské jednotky ke 31 zásahům.

Přečtěte si také:

Obce postižené povodněmi mohou dostat zvýhodněné úvěry
Většinu nákladů při odstraňování následků povodní zaplatí stát

Alena Adámková, Michaela Vrácovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme