USA 0:1 Česko

Jihočeské řeky začínají klesat

Situace na jihočeských řekách, jejichž hladiny zvedl silný noční déšť, by se měla pomalu uklidňovat. Během dnešní noci a zítřka by srážky měly být jen minimální nebo žádné, vysvětlil pro Radiožurnál hydrolog Tomáš Vlasák z českobudějovického hydrometeorologického ústavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodně - ilustrační foto | Foto: Archiv

"Horní toky jihočeských řek už klesají, mírně stoupá už jen dolní úsek Bezdrevského potoka, dolní Malše a dolní Otava, ale v těchto úsecích hladina vody dosáhla maximálně jen 1. stupně povodňové aktivity. Ty úseky, na nichž byl překročen stav ohrožení, tedy 3. stupeň povodňové aktivity, už zaznamenávají pokles. V následujících dnech se bude situace už zklidňovat, srážky by měly být minimální nebo žádné, takže v řekách bude jen dotékat voda, která už spadla," uvedl Tomáš Vlasák.

Třetí povodňový stupeň, tedy ohrožení, odpoledne platil už jen Bezdrevském potoce v Netolicích. Druhé stupně povodňové aktivity v úterý odpoledne překračovala Blanice v Bavorově a Zlatý potok v Hracholuskách. První povodňový stupeň platil na Polečnici v Českém Krumlově, Malši v Pořešíně a Roudném, Stropnici v Pašínovicích, na Vltavě v Březím a na Blanici v Blanickém a Podedvorském mlýně a v Heřmani.

Hasiči kvůli rozvodněnému Zlatému potoku preventivně evakuovali 21 dětí a čtyři vedoucí z letního tábora mezi obcemi Nebahovy a Kralovice na Prachaticku. Kvůli silným dešťům vyjely hasičské jednotky ke 31 zásahům.

Přečtěte si také:

Obce postižené povodněmi mohou dostat zvýhodněné úvěry
Většinu nákladů při odstraňování následků povodní zaplatí stát

Alena Adámková, Michaela Vrácovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme