Jihočeští lidovci se zastali Kalouska a vyzvali Čunka k rezignaci

Ministr financí Miroslav Kalousek a ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek bojují o místo ve vládním kabinetu. V pátek bude zasedat Celostátní výbor KDU-ČSL, který bude jednat o podpoře jednoho z nich. Spekuluje se, že vnitrostranické rozpory by mohly lidovcům ublížit a to především ve vládě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek | Zdroj: ČTK

Vicepremiér a šéf KDU-ČSL, Jiří Čunek odchod lidovců z úřadu ale vylučuje. "O těchto věcech nechci spekulovat, protože tím vypouštíme džina z láhve. V tuto chvíli tímto směrem vůbec neuvažujeme."

Jihočeští lidovci ve čtvrtek při mimořádném zasedání předsednictva krajského výboru KDU-ČSL podpořili Miroslava Kalouska ve funkci ministra financí. Zároveň vyzvali Jiřího Čunka k rezignaci na post místopředsedy vlády a ministra a také k odstoupení z funkce předsedy KDU-ČSL.

Podporu ministrovi Kalouskovi ve čtvrtek vyjádřili i lidovci na Vysočině a v Plzeňském kraji.

Před pátečním celostátním sněmem se sešli i lidovci v Královéhradeckém kraji. Jak řekl jejich předseda Jiří Hanuš, podporují ministra financí Kalouska i Jiřího Čunka: "Prostě nevidíme důvod, proč by měli být měněni ministři v naší vládě, když nakonec, a to v diskusi zaznělo, Topolánek objel na konci léta všechna ministerstva a k nikomu neměl nějaké výrazné připomínky."

Odchod ministra financí Miroslava Kalouska z vlády doporučilo po několikahodinovém jednání předsednictvo KDU-ČSL v ůterý Jeho odvolání při diskuzích o personálních změnách v kabinetu navrhl šéf lidovců Jiří Čunek. Podle představ premiéra Mirka Topolánka (ODS) by naopak měl svůj úřad opustit ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek. Topolánek dokonce pohrozil, že bude-li KDU-ČSL trvat na odchodu Kalouska z vlády a na setrvání Čunka v kabinetu, povede to k pádu vlády.

O změnách ve vládě hovořil Jiří Čunek v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.

Přečtěte si o vývoji situace:
Topolánek chce odvolání Čunka, vedení lidovců zase Kalouska
Na dojednání změn ve vládě potřebují lidovci a zelení čas
Topolánek zatím nezačne měnit ministry
Topolánek v pondělí oznámí výrazné změny ve vládě
J. Paroubek: ČSSD má dostatek hlasů pro nedůvěru vládě
O změnách ve vládě bude možná jasno až v lednu
V Topolánkově kabinetu se budou měnit ministři
Změní se po volbách složení vlády? Budou v ní hejtmani ODS?

Milan Kopp, Jiřina Šmídová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme