Jihomoravské obce prohrály soud s energetickým gigantem E.ON

Soud s energetickým gigantem E.ON prohrály Bystřice nad Pernštejnem a osm obcí, bývalí menší podílníci v dřívější Jihomoravské energetice. Obce tvrdí, že za vyvlastnění svých akcií dostaly málo peněz. Firma je prý připravila o 62 milionů korun. Soud ale rozhodl, že v době, kdy žalobu podaly, už energetické akcie nevlastnily a nemohly tak žádat o víc peněz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Energetika | Foto: Marie Matúšů

Proti rozsudku se mohou zmíněné obce odvolat. Což možná udělají - alespoň to nevyloučil Karel Pačiska, starosta Bystřice pod Pernštejnem. S rozsudkem samozřejmě nesouhlasí a připomíná, že u soudu v Českých Budějovicích je ještě další žaloba. Dožaduje se neplatnosti valné hromady energetického koncernu, která odhlasovala vytěsnění drobných akcionářů.

Rozhodnutí krajského soudu o zamítnutí žaloby přijala společnost E.ON s uspokojením. Jak Radiožurnálu řekl její mluvčí Vladimír Vácha, potvrdilo se tak, že jejich postup byl korektní a v souladu s platnými právními předpisy.

Jiří Kokmotos, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme