Jihomoravský kraj zasáhla naplno chřipková epidemie

Během týdne se výrazně zvýšil nejen počet pacientů s respiračními onemocněními, ale především právě podíl chřipky. Koncem minulého týdne registrovali zdravotníci celkový počet nemocných kolem tří tisíc na sto tisíc obyvatel, tedy na hranici epidemie, pacientů s chřipkou ale bylo jen šest procent.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

chřipka

Ke včerejšku už se celkový počet nemocných zvýšil o třetinu, uvedla jihomoravská epidemioložka Renata Vaverková: "Jsou to všichni, kteří vyhledali lékařskou pomoc s příznaky akutních respiračních infekcí a případně chřipky. A ti skutečně nemocní chřipkou se na tomto počtu podílí v této chvíli zhruba třiceti pěti procenty."

Chřipková epidemie tak už zasáhla celou republiku kromě Prahy. Na 100 tisíc obyvatel v Česku připadá 3040 nemocných, oproti předchozímu týdnu nemocnost stoupla o 18,5 procenta. Taková jsou páteční čísla Národní referenční laboratoře pro chřipku. Největší nárůst nemocných - přes 65 procent - zaznamenal kraj Moravskoslezský. Chřipková onemocnění tam trápí 3907 ze 100 tisíc obyvatel.

Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme