Jihomoravští učitelé hrozí stávkou

Jihomoravským učitelům došla trpělivost - pokud se jim nedorovnají platy, vyhlásí už za pár dnů stávkovou pohotovost. V pátek odboroví předáci ze Znojemska prohlásili, že nevylučují ani stávku. Pozítří má proběhnout na ministerstvu školství klíčové jednání, na kterém se rozhodne, jestli učitelé dostanou plat vyšší, aniž by se jim sáhlo na osobní ohodnocení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

školačka | Foto: Základní škola Hluboká nad Vltavou

Šéfky jihomoravských školských odborů Růženy Šalomonové se Radiožurnál zeptal, zda věří, že se obě strany domluví. "Já v to pevně věřím, protože signály, které máme z ministerstva, tak jasně hovoří o tom, že by se chtěli dohodnout že oprávněné požadavky je ochotno přijmout a zabývat se jimi, takže my pevně věříme, že ve čtvrtek se dohodneme a nebudeme muset sáhnout k těm nátlakovým akcím, které ve scénářích máme připraveny."

Pokud ale ministerstvo požadavky učitelů na zvýšení mezd neuzná jako oprávněné, pak podle Šalomonové přistoupí ke krizovému scénáři: "Teprve potom bychom vyhlásili stávkovou pohotovost a následně připravovali demonstraci před Úřadem vlády na 7. června. Zároveň podotýkám, že jsou okresy jako Znojemský, který skutečně ani nevyloučil možnost stávky, protože z petičních akcí, která se už rozjela, tak mnozí říkají, že jsou odhodláni ke všemu a že tentokrát si nenechají líbit ani chybějící korunu, o kterou by měli přijít."

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme