Nerozumím, proč v první řadě seděla Mynářová. Měla čestnější místo než senátoři a poslanci, říká Forejt

Při druhé inauguraci Miloše Zemana neseděli bývalý prezident Václav Klaus a žena kancléře Mynáře Alex na místech, která jsou běžná. Upozornil na to bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt ve vysílání České televize. Podle něj měl zasedací pořádek na starost předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO).

Praha (Aktualizováno: 18:53 8. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První řada: hradní kancléř Vratislav Mynáře, vedle něj jeho manželka Alex Mynářová, dcera prezidenta Kateřina Zemanová a první dáma Ivana Zemanová. | Foto: Reprofoto | Zdroj: Česká televize

„Nevím, proč v první řadě došlo ke změně, že bývalý prezident seděl přes uličku na méně čestné straně první řady a například v první řadě se objevila, čemuž nerozumím vůbec, manželka vedoucího Kanceláře prezidenta republiky paní Mynářová, protože toto je ve své podstatě ústavní akt, toto není společenská událost, na kterou platí pozvánka pro jednu osobu,“ řekl České televizi Forejt.

'Přímý útok na novináře, to je trochu moc.' Část poslanců opustila během Zemanovy inaugurace sál

Číst článek

„Pokud paní Mynářová byla v posledních dnech zvolena senátorkou nebo poslankyní, tak tomu rozumím a potom je to reflexe jejího postavení v zákonodárném sboru. Pokud ne, tak bych se jenom zeptal (předsedy Poslanecké sněmovny – pozn. red.), jak k něčemu takovému mohlo dojít, protože dostala čestnější místo před senátory, poslanci a to jsou členové zákonodárného sboru, pro které byla tato schůze organizována,“ dodal Forejt.

Podle něj je při tom zasedací pořádek věc, která se řeší velmi dlouho. „Vizuálně bez jakéhokoliv verbálního doprovodu má odrážet strukturu hostů, která tam je,“ myslí si Forejt.

„Je mi líto lidí, kteří neunesou svůj pád z piedestalu," napsal serveru iROZHLAS.cz kancléř Vratislav Mynář.

Server iROZHLAS.cz oslovil se žádostí o reakci také předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO). Ten zatím na telefonáty, ani sms zprávy nereagoval.

Kristýna Guryčová, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme